استان های شمالغرب » پیشخوان اخبار » فوتبال و فوتسال » گفتگو » ورزش
کد خبر : 164471
سه شنبه - ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰

مصطفی کاراندیش: سوگیتا را بازیکن آزاد کرده بودیم اما فصل بعد باید به تبریز برگردد

معاون حقوقی باشگاه تراکتور مدعی شد که سوگیتا باید در فصل آینده به تبریز برگردد.

مصطفی کاراندیش: سوگیتا را بازیکن آزاد کرده بودیم اما فصل بعد باید به تبریز برگردد

به گزارش ترجمان صبح، امروز اخباری در فضای مجازی در رابطه با حضور یوکیا سوگیتا بازیکن ژاپنی تراکتور در یک تیم سوئدی منتشر شد و رسانه‌ها مدعی شدند که حضور بازیکن به صورت قرضی بوده است.

اما براساس پیگیری‌های خبرنگار ترجمان صبح از یک منبع آگاه فدراسیون فوتبال، فیفا در مقطع فعلی اجازه حضور بازیکنی را به صورت قرضی نمی‌دهد.

در این خصوص مصطفی کاراندیش معاون حقوقی باشگاه تراکتور در گفت‌وگو با ترجمان صبح اظهار کرد: یوکیا سوگیتا بازیکن تیم فوتبال تراکتور است. اما این بازیکن بنابه دلایل شخصی و مشکلات خانوادگی، تصمیم گرفت از باشگاه اجازه بگیرد و در نیم فصل دوم لیگ جاری، در اختیار تیم باشد.

وی ادامه داد: با تشخیص کادرفنی و مدیریت باشگاه، این اجازه به این بازیکن داده شد تا بتواند در این مقطع مسائل خانوادگی خود را حل و فصل کند و در سوئد که محل اقامت او است، زندگی کند.

معاون حقوقی باشگاه تراکتور گفت: طبق توافق و قراردادی که ما با سوگیتا داریم، او باید قبل از شروع فصل آینده در تبریز حضور پیدا کند. البته این موضوع بستگی به تشخیص مدیریت و کادرفنی دارد که در صورت تایید سرمربی برای حضور سوگیتا، او باید به تبریز برگردد.

کاراندیش در پاسخ به این سوال که “در این مقطع فیفا اجازه حضور بازیکن قرضی را در تیمی نمی‌دهد”، خاطرنشان کرد: ما به نوعی سوگیتا را بازیکن آزاد اعلام کرده بودیم و وی بدون نیاز به تایید باشگاه می‌تواند به تیم دیگری برود. برای اینکه از شرایط فوتبالی دور نباشد، وی فقط برای نیم فصل دوم به تیم سوئدی رفته است و در فصل جاری باید به تبریز برگردد.

بیشتر بخوانید؛

پاسخ به شائبه حضور قرضی سوگیتا در تیم سوئدی/ قوانین فیفا اجازه حضور بازیکن قرضی را در این مقطع نمی‌دهد!