به گزارش ترجمان صبح به نقل از ایسنا، در این دیدارها سید حسین هاشمی قائم مقام وزیر کشور به نمایندگی از سوی اعضا با ارائه گزارشی از وضعیت حوادث و اتفاقات اخیر کشور، اظهار کرد: این حوادث و ناآرامی ها به شکل بسیار مطلوبی توسط ناجا و دستگاه ها و نهادهای مسؤل، مدیریت شد و اکنون آرامش کامل در کشور برقرار شده است.

وی با اشاره به طرح شعارهای ساختارشکنانه و هتک حرمت به مقدسات ملت از سوی عده ای قلیل در حوادث اخیر با سوء استفاده از مطالبات به حق مردم، تصریح کرد: دولت خود را موظف به برطرف کردن مشکلات و خواسته های قانونی و به حق مردم می‌داند و برای تحقق آن ها از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

قائم مقام وزیر کشور با قدردانی از توصیه های علما و مراجع معظم تقلید در آرام سازی جو عمومی کشور، همگرایی، وحدت و انسجام ملی را نیاز اصلی کشور عنوان و خاطرنشان کرد: امیدواریم در پرتو همکاری، همدلی و همصدایی بیش از پیش ملت با مسؤلان، مشکلات کشور مرتفع شده و نظام در مسیر توسعه و بالندگی قرار گیرد.

علما و مراجع معظم تقلید در این دیدارها ، طی سخنانی حفظ اتحاد و هوشیاری ملت را نیاز مبرم برهه کنونی برای عبور از موانع و بی اثر ساختن توطئه ها و دشمنی ها بر ضد نظام اسلامی عنوان و بر لزوم اهتمام جدی مسؤلان به پیگیری و تحقق مطالبات و دغدغه های معیشتی و اقتصادی مردم تأکید کردند.