به گزارش ترجمان صبح، تیم های تراکتورسازی تبریز و نفت تهران در چارچوب هفته چهارم لیگ برتر فوتبال ایران از ساعت ۱۹:۴۵ در ورزشگاه یادگار امام تبریز به مصاف هم رفتند. تراکتورسازی در این دیدار با ارائه یک بازی زیبا و سرشار از موقعیت گل با نتیجه دو بر یک حریف خود را شکست داد.

 ۱۳۹۶/۰۵/۲۶
هفته چهارم لیگ برتر
ورزشگاه: یادگار امام
هوادار: حدود ۱۵ هزار نفر
داور:بیژن حیدری
کمک ها: حمید سبحانی-مهدی شفیعی

اخطار: محمد نوری ( ۲۴ – تراکتور )، مهدی کیانی (۸۵ – تراکتور)
اخراج:

ترکیب تیم فوتبال تراکتور سازی : فرزین گروسیان، محمد ایرانپوریان، مهدی کیانی، محمد ابراهیمی، شهرام گودرزی، محمد نوری، محمدرضامهدی زاده، محمدرضا آزادی، سید فاخر تهامی، محمد نادری و مهدی شریفی
سرمربی: یحیی گل محمدی

ترکیب تیم فوتبال نفت: میلاد فراهانی، فرید محمدی زاده، حامد آقایی، محمد نصرتی، سیدحسین حسینی( ۵۲ – مجتبی حق دوست )، محسن بنگر، فرشاد هاشمی ( ۵۸ – پوریا امینی )، علیرضا عزت کرامت، احمد امیرکامدار، علی زینالی و عیسی آل کثیر
سرمربی: حمید درخشان

 

دقایق حساس:

دقیقه ۴۱: محمد ابراهیمی پشت محوطه جریمه نفت با جا گذاشتن یار مستقیم خود و با با یک پاس عمقی عالی گودرزی را در موقعیت عالی گلزنی قرار داد ولی ضربه آرام او را مبلاد فرهانی با نوک انگشتانش برگشت داد
دقیقه ۴۳: عیسی آل کثیر بین دو مدافع تراکتور صاحب توپ شد و وارد محوطه جریمه شد ولی تحت فشار ضربه او بعد از برخورد با مدافعان به کرنر رفت.
دقیقه ۵۵: محمد رضا آزادی ستاره ۱۷ ساله یحیی گل محمدی پا به توپ وارد محوطه جریمه شده و با جا گذاشتن مدافع مستقیم خود شوت سرکشی را روانه دروازه کرد ولی در چهار چوب قرار نداشت.
دقیقه ۶۰: فرار پا به توپ عالی آزادی و پاس عمقی او به شریفی در موقعیت آفساید سوخت.
دقفیقه ۶۱: یک فرار دیگر از تراکتوری ها و اینبار توسط اف ۱۴ که ضربه او را فراهانی دراز کش با نوک انگشتان دور کرد و ایرانپوریان فقط یک قدم کم آورد تا در ریباند گل دوم را به ثمر برساند.
دقیقه ۶۴: آزادی به شدت توسط هواداران تراکتور تشویق می شد تا موتور او داغ تر شود و یک شوت عالی از فاطله ۳۵ متری که فرهانی به زیبایی مانع از گل شدن این توپ شد.
شرح گلها:

تراکتور ۱ – ۰ نفت / دقیقه ۲۲: یک ضد حمله عالی از تراکتوری ها و آزادی جوان پشت محوطه جریمه به خوبی ایرانپوریان را دید تا با یک پاس عرضی عالی او را در موقعیت گلزنی قرار دهد و ایرانپوریان نیز با یک بغل پای حساب شده تراکتور را پیش انداخت.

تراکتور ۱ – ۱ نفت / دقیقه ۸۳: یک ارسال به محوطه جریمه تراکتور و خروج اشتباه گروسیان و توپ سرگردان در محوطه جریمه و اشتباه مدافعان که توپ را تقدیم به آقایی کرد تا یک گل باد آورده نصیب نفت تهران شود.

تراکتور ۲-۱ نفت / دقیقه ۸۹: ایرانپوریان در دقیقه ۸۹ از روی نقطه پنالتی گل دوم تیمش را به ثمر رساند.

شرح بازی:

نیمه اول: بازی خیلی آرام و بی روح آغاز شد و هیچ موقعیتی روی دروازه ها خلق نمی شد تا اینکه محمد ایرانپوریان تراکتور را با پاس جوان ۱۷ ساله تراکتور باز کرد و این گل جدا از اینکه موتور گلزنی ایرانپوریان را روشن کرد، موتور تراکتور را برای این بازی نیز روشن کرد تا تراکتور تهاجمی تر و خطرناک بازی را ادامه دهد و در ادامه گودرزی می توانست اختلاف را به دو گل برساند ولی فرهانی مانع این امر شد تا نیمه اول با تک گل ایرانپوریان به پایان برسد.

نیمه دوم: تراکتور این نیمه را خیلی پر قدرت تر از نیمه اول آغاز کرد و به نظر می رسید که گل محمدی به ستاره ۱۷ ساله خود آزادی عمل بیشتری داده است تا مدافعان اسیر محمدرضا آزادی باشند و موقعیت هایی که مدافعان با تجربه نفت تهران را به زحمت انداخته بود و فراهانی بارها به سختی توانست دروازه خود را بسته نگه دارد. نفتی ها علی رغم سلطه کامل تراکتورسازی به بازی، در دقایق پایانی موفق به باز کردن دروازه این تیم شدند اما این پایان کار نبود و تراکتورسازی در دقیقه ۸۹ از روی نقطه پنالتی به گل دوم هم رسید و بازی را با برد به پایان رساند.