به گزارش ترجمان صبح به نقل از نصر، حمید شاهوردی مدیرعامل تیم فوتبال شهرداری تبریز  در رابطه با بازگشت تیم فوتبال شهرداری به لیگ دسته یک اظهار داشت: تیم فوتبال شهرداری تبریز در سنوات قبلی به دلایلی در لیگ دسته ۲ حضور داشت و با تاکید شهردار محترم تبریز جناب آقای دکتر نجفی مبنی بر بازگشت تیم شهرداری تبریز به سطح اول فوتبال ایران شهرداری تبریز با حمایت ایشان، تلاش کادر فنی و بازیکن تیم به لیگ دسته یک صعود کرد.

وی افزود: درست است تیم شهرداری تبریز در سال‌های گذشته هم صعود داشته و حتی به لیگ برتر فوتبال کشور راه یافته است، اما صعود این فصل تیم شهرداری را می‌توان تاریخی ذکر کرد، زیرا تیم با ۹۹ درصد بازیکن جوان و بومی شکل گرفته بود و کادر فنی و مربیان تیم نیز از داشته‌های مجموعه شهرداری بوده و با اعتماد به مربیان خود شهرداری تبریز و حداکثر بومی‌گرایی توانستیم از لیگ ۲ به لیگ دسته یک ایران صعود کنیم.

مدیر عامل تیم شهرداری تبریز با تاکید بر پتانسیل بالای بدنه ی شهرداری خاطر نشان کرد: وقتی مربیان مجموعه شهرداری به میدان فراخوانده شدند انگیزه‌ای مضاعفی برای آنان ایجاد شد تا در فرصت به وجود آمده توانایی‌های خود را نشان داده ‌و با توجه به امکانات سخت‌‌افرازی و هزینه‌های صورت گرفته، تیم به لیگ دسته یک صعود کرد.

شاهوردی گفت: در بین ۳۹ تیم حاضر در لیگ دسته ۲ کشور تیم فوتبال شهرداری تبریز با کمترین هزینه، بهترین عملکرد را به دست آورده و با شایستگی به لیگ دسته یک صعود کرد. به جرأت می‌توانم اذعان کنم که لیگ دسته ۲ به مراتب سخت‌تر از لیگ دسته یک است، زیرا این مسابقات در سه مرحله برگزار می‌شود و حتی تیم‌های حاضر از بازیکنان سابق لیگ برتر نیز در ترکیب خود سود می‌بردند.

وی افزود: ما در این مسابقات فراز و نشیب داشته و‌ مسابقات خود را با باخت‌ ۲ بر صفر در همدان آغاز کردیم، اما ناامید نشده و در نهایت مزد تلاش و پشتکار خود را جشن صعود گرفتیم. اعتماد به جوانان سبب شد که بازیکنان خوبی را به فوتبال کشور معرفی کنیم و دروازه‌با‌ن تیم با کمترین هزینه در تیم شهرداری بهترین بازی‌ها را انجام داده و سال آینده پدیده مسابقات خواهد شد.
مدیرعامل تیم فوتبال شهرداری تبریز گفت: به تعویض مربی اعتقاد نداشته و در طول کارم نیز تغییرات گسترده‌ای را انجام نداده و بیشتر به تقویت مجموعه اعتقاد دارم و بر همین اساس قرارداد تیم را با علی صالح پناه که سال گذشته جواب اعتماد را داده بود تمدید کرده و تیم را ۹۰ درصد با بازیکنان بومی و جوان خواهیم بست واسکلت اصلی تیم، بازیکنان بومی خواهند بود.در کادر مربیان همانند مربی بدنساز، مربی دروازه بانان و سایر بخش ها نیز از مربیان جوان و بومی بهره خواهیم برد.

شاهوردی در مورد پیش‌بینی‌اش از نتایج تیم شهرداری تبریز در لیگ دسته یک گفت: حتی بزرگترین مربیان دنیا هم نمی‌تواند ‌پیش از مسابقات عنوان کنند که تیمش را قهرمان خواهند کرد و این موضوع برای تیم ما نیز صدق می‌کند، اما قول می‌دهم تیمی قدرتمند برای مسابقات مهیا کرده و نتایج خوبی را کسب کنیم و ان‌شاالله به لیگ برتر هم صعود کنیم.
مدیر عامل تیم شهرداری تبریز در رابطه با وضعیت ماشین سازی تبریز اظهارداشت: تیم ماشین‌سازی تبریز برند فوتبال تبریز است و حمایت شهرداری تبریز از این تیم تداخلی با فعالیت‌های تیم شهرداری تبریز نداشته و  بابت سقوط این تیم از لیگ برتر به لیگ دسته یک متاسف بوده و امیدواریم این تیم بتواند هر چه سریع‌تر به لیگ برتر فوتبال کشور بازگردد.

شاهوردی گفت: در تیم بزرگسالان به مربیان بومی اعتماد کرده و کمترین تغییرات در کادر تیم داشته و با این سیاست نتیجه هم گرفتیم، اما در تیم‌های پایه حساسیت ویژه‌ای داشته و معتقدیم توجه به فوتبال پایه می‌تواند آینده تیم بزرگسالان را تضمین کند. سال گذشته زمانی که تیم‌های پایه را تحویل گرفتیم ۶۰ الی ۷۰ درصد از مسابقات طی شده بود ولی امسال برای اینکه در همه رده‌ها مدعی باشیم فراخوان داده و با سرمربی تیم امید آقای حیدر جعفری و جوانان آقای مهدی حاتمی و سرپرست آقای مهندس صمدی امیدواریم در تمامی رده‌های سنی پایه مدعی بوده و در یکی از رده‌های اول تا سوم قرار گیریم.

شاهوردی افزود: امروز فوتبال علم است و باید از نیروهای جوان و با دانش استفاده کرده و در شهرداری تبریز به دنبال این سیاست هستیم.سرمایه‌گذاری در ورزش قهرمانی شور و نشاط اجتماعی را به ارمغان آورده و حضور در ورزش همگانی و کارمندی نیز گام‌های بزرگی برداشته است.

حمید شاهوردی شهردار منطقه ۹ تبریز در رابطه با ساخت استادیوم سرپوشیده در تبریز اظهارداشت:با تاکید دکتر نجفی شهردار تبریز مبنی بر بهبود زیر ساخت های ورزشی تبریز،پیرو مطالعات انجام شده برای ساخت استایدوم ۱۲ الی ۱۵ هزار نفری ، شهرک خاوران در محدوده منطقه ۹ تبریز مورد قبول قرار گرفت و مصوب شد استادیوم با آخرین استاندارد های فیفا ساخته شود.قرار بود این استادیوم در سال ۹۵ کلگزنی شود که با دستور شهردار تبریز مبنی بر مسقف شدن استادیوم، کارشناسان و طراحان روی این طرح کار کردند و این ورزشگاه زیبا حدود یک ماه دیگر کلگزنی خواهد شد.