به گزارش ترجمان صبح، حسین فتحی تعهد در نشست اختصاصی با نماینده منتخب مردم شهرستان ملکان و رئیس فراکسیون مناطق محروم و شهرهای درحال توسعه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تخصص و تلاش بی وقفه نمایندگان مجلس نشان از عزم جدی نمایندگان مردم در مجلس برای توسعه کشور و حل مشکلات مردم دارد، افزود: دیدگاههای وسیع نمایندگان به توانمندسازی و توجه به قابلیت ها و ظرفیت های منطقه ای بخش‌های مختلف نشان از اراده ی ایشان به توسعه کشور است.

فتحی ادامه داد: با اهتمام جدی و حمایت های ویژه نمایندگان مجلس بیشترین خدمات ارزشمندی از سوی وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی به آحاد مردم ارائه میشود.

وی به اقدامات این وزارت خانه در حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: این تسهیلات شامل حمایت‌های بیمه بیکاری و اعطای تسهیلات به واحد های آسیب دیده از کرونا است که روند حمایتی و پرداخت تسهیلات در حال اجراست.

 فتحی با اشاره به ظرفیت های بالای استان خاطر نشان کرد: حمایت از کسب و کارهای خرد و  مشاغل خانگی و توسعه اشتغال روستایی و نیز بهره مندی از ظرفیت های شهرستانی از طریق تشکیل تعاونی توسعه عمران شهری با هدف ایفای نقش مهم مردم در اقتصاد خانواده و استان در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

در ادامه این نشست نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون مناطق محروم و شهر های در حال توسعه در نشست با سرپرست اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با اشاره به حضور مدیران جوان در عرصه مدیریتی کشور بر تقویت و ارتقاء سطح تخصصی مدیران جوان و متعهد تاکید کرد.

وی با بیان اینکه ایجاد ارتباط سازنده و هم افزایی بین نمایندگان برای استفاده از تمامی ظرفیت ها برای توسعه کشور یک ضرورت است افزود: با اعتماد و همت و تلاش ۱۲۰ نفر از نمایندگان مجلس فراکسیون مناطق محروم و شهرهای در حال توسعه  تشکیل گردیده که در جهت شناسایی ظرفیت ها و تصمیم گیری برای رفع مشکلات و توسعه مناطق محروم فعالیت خواهد نمود که در توسعه استان و شکوفایی استعدادها و قابلیت های منطقه ای بسیارموثر خواهد بود.