به گزارش ترجمان صبح، حیدر سلیمانی کارشناس داوری که با رادیو ورزش گفت‌وگو می‌کرد، در رابطه با داوری حیدر اکرمی در دیدار استقلال و تراکتور که با تساوی بدون گل به اتمام رسید، گفت: در بازی استقلال دو، سه صحنه داشتیم که فقط می‌خواهم اشتباه داور را بگویم.

سلیمانی افزود: در نیمه دوم درگیری رضاوند بازیکن استقلال با بازیکن تراکتور پیش آمد که داور به هر دو بازیکن اخطار داد. منشا این درگیری بازیکن تراکتور بود و دادن اخطار به رضاوند لازم نبود.

کارشناس داوری فوتبال گفت: در دقیقه ۵۸ شیخ دیاباته با مدافع تراکتور تا محوطه جریمه پیش رفت. پای دیاباته در آن صحنه بیش از حد بالا آمد و مدافع تراکتور آسیب دید. داور به اعلام خطا به سود تراکتور بسنده کرد ولی حداقل می‌توانست کارت زرد بدهد. چون جدال بر سر توپ بود، نمی‌شد گفت کارت قرمز لازم است و خطای شدید محسوب نمی‌شد.

حیدر سلیمانی در پایان صحبت‌هایش در خصوص داوری استقلال و تراکتور خاطرنشان کرد: در دقیقه ۹۳ مسعود شجاعی بازیکن تراکتور فرصت خوبی را ایجاد کرده بود که روزبه چشمی او را با خطا مواجه کرد. هم خطا و هم اخطار از دید داور دور ماند. اکرمی در این سه صحنه اشتباه کرد.