نازیلا‌ قادری در گفت ‌وگو با ترجمان صبح اظهار کرد:طی چندماه اخیر با‌ وجود تمام دغدغه های مختلف روزمره که هر فرد در زندگی‌خود دارد، یک موضوع مهمی به نام‌ کرونا هم به معضلات اضافه شده که علاوه بر سلامت جانی افراد به سلامتی روحیشان  نیز آسیب زده است.

وی ادامه داد: با شیوع بیماری کرونا و اضطراب های ناشی از آن در بین مردم نگرانی و استرس پررنگ تر شده و تداوم این مسئله زمینه بروز افسردگی‌را دو چندان کرده است.

قادری افزود: افراد مضطرب مدام درحال پیگیری وکسب اطلاعات از رسانه ها‌،رادیو و تلویزیون در مورد بیماری کرونا، راه های انتشار و همچنین روش های پیشگیری هستند، در صورت شدت گرفتن این موضوع هم میزان اضطراب این افراد بیشتر می شود.

وی تصریح کرد: باتوجه به ‌اینکه ویروس کرونا بیشتر از طریق تنفس، قطرات آب‌ دهان و تماس انتقال می یابد، طبیعتا افرادی که بیشتر در اجتماع حضور دارند در معرض خطر بوده و میزان‌استرس بالایی دارند.

این ‌روانشناس تبریزی در ادامه یادآورشد: خوشبختانه مهمترین و ساده ‌ترین راه جلوگیری از انتقال ویروس زدن ماسک است، همچنین فردی که از ماسک ‌استفاده می کند با خیال راحت و اضطراب کم این‌ شرایط را سپری می کند.

وی با بیان اینکه ماسک باعث کاهش استرس در افراد می شود، ادامه داد: این موضوع گاهی متاسفانه در برخی افراد به شکل وسواس نمایان می شود.

قادری در پایان خاطرنشان کرد: ضروری است مردم با استفاده از ماسک‌ مناسب‌، رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی برای جلوگیری از‌ شیوع ویروس کرونا و همچنین تلاش برای دور کردن اضطراب و وسواس های‌ بیهوده از سلامتی خود مراقبت کنند.