به گزارش ترجمان صبح، «اسماعیل بقایی هامانه» سفیر و نماینده دائم ایران نزد دفتر سازمان ملل در ژنو اعلام کرد که در نشست روز پنجشنبه شورای حقوق بشر، هیچ کشوری با ترور سردار سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران موافقت نکرد.

بقایی هامانه که با شبکه خبری «المیادین» گفت‌وگو می‌کرد، افزود: شهید سلیمانی فرمانده‌ای عالی‌رتبه بود و این حق ماست که پرونده قضایی بین المللی درباره ترور حاج قاسم را پیگیری کنیم.

وی با بیان اینکه اروپایی‌ها در وضعیت حمایت از اقدام تروریستی آمریکا قرار ندارند، گفت: در نشست امروز(روز پنجشنبه) هیچ کشوری عملیات ترور سردار سلیمانی را نپذیرفته است.

سفیر و نماینده دائم ایران نزد دفتر سازمان ملل در ژنو تصریح کرد: ترور شهید سلیمانی از همان لحظه اول اقدام آمریکا، به یک مساله جهانی تبدیل شد.

بقایی هامانه روز پنجشنبه ضمن شرکت در چهل و چهارمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد که ترور سردار سلیمانی اقدامی غیرقانونی و جنایت بزرگی بود که صلح و امنیت جهان را به خطر انداخته است.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸  نفر دیگر بامداد روز جمعه (۱۳ دی ۱۳۹۸) در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.