محمدباقر هنربر در گفت و گو با ترجمان صبح با اشاره به آتش سوزی مجدد در مراتع مشرف به جنگل های ارسباران، اظهار کرد: متاسفانه ظهر امروز بعد از مهار کامل آتش در مراتع مشرف به جنگل های ارسباران، مجددا آتش سوزی دوباره در سه نقطه از همین منطقه شروع شد.

وی افزود: یک فروند بالگرد هلال احمر در محل حادثه مستقر است و مقرر شد فردا صبح هم هلی کوپتر بسکت دار برای آبپاشی در منطقه حضور یابد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه آتش سوزی در منطقه صعب العبور است، خاطرنشان کرد: وقتی در  منطقهء صخره ای و صعب العبور آتش سوزی رخ دهد هر چقدر نیروی برای اطفاء تلاش کنند اثری نخواهند داشت.

وی ادامه داد: با بررسی شرایط و موقعیت حادثه به این نتیجه رسیدیم که فقط با بالگرد می توان  آتش را اطفا کرد.

این مقام مسئول با اشاره به تلاش برای کنترل آتش سوزی از هماهنگی استاندار آذربایجان شرقی در خصوص حضور بالگرد بسکت دار در منطقه خبر داد و یاد آور شد: بنده از ساعات اولیه حادثه در منطقه حضور دارم و از نیروهای عملیاتی، ارتش، امداد کوهستان، هلال احمر و آتش نشانی تبریز نیز کمک خواسته‌ایم.

بر اساس این خبر، آتش سوزی مراتع مشرف به جنگل های ارسباران از شب گذشته در چهار نقطه از منطقه قراتکانلو در شهرستان خداآفرین شروع شده بود که تیم های عملیاتی ساعت ۴.۵ بامداد به محل حادثه اعزام شده بودند.