به گزارش  ترجمان صبح به نقل از ایرنا، بنا به اعلام مسئولان بهداشت و درمان استان اردبیل، در شبانه روز گذشته ۴۷ نفر بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شده‌اند.

بنا به گزارش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل در شبانه روز گذشته به رغم نبود مورد فوتی، ۴۲ نفر از ۲۱۳ مورد بستری در مراکز درمانی استان در بخش مراقبت‌های ویژه تحت‌نظر قرار دارند.

مسئولان بهداشت و درمان استان اردبیل در دو هفته اخیر با هشدار نسبت به روند رو به افزایش تعداد ابتلا و بستری مبتلایان به کرونا، به طور مستمر خواهان رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی شدند.

روند رو به افزایش شیوع کرونا در اردبیل نشان می‌دهد که در کنار انتقال بیماری از طریق مسافران خارج از استان، مردم نیز با کم‌توجهی به قواعد بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی موجب افزایش این بیماری شده‌اند.

بنا به اعلام دکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت، در طول ۲۴ ساعت گذشته ضمن شناسایی ۲ هزار و ۶۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور، ۲۰۰ بیمار  جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۹۳۱ نفر رسیده است.

از روز گذشته بیشترین تعداد فوتی از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور به ثبت رسیده، به طور متوسط در هر هفت دقیقه یک شهروند ایرانی جان خود را به علت ابتلا به کرونا از دست داده است.

تاکنون ۲۴۵ هزار و ۶۸۸ نفر به بیماری کرونا در ایران مبتلا شده اند و استان‌های خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارند.

بنا به اعلام وزارت بهداشت، هم اکنون استان‌های تهران، اصفهان، مازندران، گلستان، البرز، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، همدان و اردبیل در وضعیت هشدار قرار دارند.