به گزارش ترجمان صبح، به نقل از شهریار، بهرام فرهخت با اشاره به آخرین اقدامات انجام گرفته در حوزه پیشگیری از شیوع کرونا در سازمان قطار شهری تبریز اظهار داشت: اطلاع‌رسانی در مورد بیماری کرونا از طریق پوستر و ترویج استفاده از ماسک در فضاهای تبلیغاتی و ضدعفونی روزانه ایستگاه‌ها و واگن‌های قطار شهری از جمله اقدامات شرکت بهره‌برداری قطار شهری تبریز است.

 

او ادامه داد: الزام رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در صندلی‌ها، آسانسور و پله‌برقی، گیت‌های بلیط فروشی و ممانعت از تردد و استفاده افراد فاقد ماسک از خدمات قطاری شهری تبریز بر اساس مصوبه ستاد استانی کرونا، از دیگر اقدامات پیشگیرانه در حوزه حمل و نقل ریلی درون‌شهری است.

 

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری تبریز، از ارائه اقلام بهداشتی در ایستگاه‌های قطاری نیز خبر داده و خاطرنشان کرد:  توزیع دستکش رایگان در ایستگاه‌های قطار شهری و عرضه ماسک با قیمت مصوب دولتی نیز در ایستگاه‌های قطار شهری تبریز صورت می‌گیرد.

 

فرهخت با اشاره به محدودیت مسافرگیری و ساعات کاری قطار شهری تبریز یادآور شد: مطابق با تصمیم ستاد کرونا تمام وقت فعالیت می کنیم ولی محدودیت در مسافر گیری داریم به‌‍ طوری که صندلی ها علامت گذاری شده و بصورت یک در میان در اختیار مسافران قرار می گیرد.