علی ابراهیمیان در گفت‌وگو با ترجمان صبح، در خصوص شکست تراکتور در دیدار مقابل نساجی مازندران عنوان کرد: تراکتور در مجموع عملکرد چندان قابل توجهی نداشت، البته نساجی قبل از شروع مجدد لیگ ۴ یا ۵ دیدار دوستانه داشت و بازیکنان تیمش هماهنگی بیشتری داشتند.

وی ادامه داد: انتظاری که از بازیکنان تراکتور داشتیم در دیدار مقابل نساجی برآورده نشد و شاید نساجی به تک امتیاز این دیدار هم راضی بود اما توانست از یک موقعیت خلق شده بر روی دروازه مظاهری، نهایت استفاده را ببرد.

پیشکسوت فوتبال تبریز گفت: باتوجه به نحوه بازی بازیکنان تراکتور در این دیدار، می‌توانم بگویم بازیکنان چندان عملکرد حرفه‌ای نداشتند و حتی مدافعین تیم سختگیری لازم برای مهار مهاجمان نساجی را نداشتند. حتی متاسفانه بازیکنان هافبک هم نتوانستند به مهاجمان تیم در حملات کمک کنند.

ابراهیمیان افزود: بهتر است در حملات حتی بازیکنان موج دوم حمله را آماده کنند. هافبک‌ها و مهاجمان تیم نتوانستند عملکرد خوبی داشته باشند و از موقعیت‌ها هم اصلا استفاده مناسبی نشد و احساس می‌کردم که بازیکنان تراکتور از گرفتن ۳ امتیاز مطمئن بودند و نتوانستند بازی با کیفیتی ارائه دهند.

وی در رابطه با نحوه بازی مدافعان تیم نساجی عنوان کرد: مدافعان و البته هافبک‌های تیم نساجی ارتباط بین هافبک و مهاجمان تراکتور را قطع کرده بودند و این یکی از دلایل اصلی بود که تراکتور نتوانست چندان موقعیت گلزنی روی دروازه حریف خلق کند که در واقع ما یک طراح حمله نداشتیم.

کاپیتان سابق تراکتور ادامه داد: همه فوتبالی‌‌ها به خوبی ‌می‌دانند که مالک باشگاه تراکتور تمامی امکانات لازم را برای تیم مهیا کرده است و به نظر می‌رسد که بهتر است بازیکنان بیش از قبل احساس مسئولیت خود را نسبت به نتیجه‌گیری تیم و هواداران بیشتر کنند. در این چند هفته باقی مانده نیز بهتر است بازیکنان از حاشیه به دور باشند و به نکاتی که از سوی کادرفنی گوش‌زد می‌شود عمل کنند.

ابراهیمیان گفت: بهتر است دیگر نبش قبر نکنیم و پرونده بازی با نساجی را کلا ببندیم و به فکر مسابقات بعدی تیم باشیم. به هرحال تراکتور سهمیه آسیایی را می‌خواهد و بهتر است بازیکنان و کادرفنی بیشتر روی این موضوع تمرکز داشته باشند.

وی در پایان صحبت‌هایش در ارتباط با استعفای شیخ‌لاری از ماشین‌سازی و وضعیت این تیم، خاطرنشان کرد: رسول خطیبی با یک ساختاری وارد مسابقات شده بود و باتوجه به شکل بازی خطیبی، بازیکن به تیم جذب شده بود. بعد از حضور احد شیخ‌لاری در ماشین‌سازی، ۲ یا ۳ نفر از بازیکنان اصلی از تیم جدا شدند و شیخ‌لاری که یکی از اسطوره‌های فوتبال آذربایجان است نتوانست شیوه فوتبالی خود را در مسابقات پیاده کند.