به گزارش ترجمان صبح، احمد حمزه زاده روز دوشنبه در آغاز به کار دوره آموزشی آشنایی با معماری آثار تاریخی آذربایجان شرقی ویژه راهنمایان گردشگری، افزود: توجه به دانش افزایی راهنمایان گردشگری در خصوص ظرفیت های فرهنگی، تاریخی و طبیعی منطقه گامی موثر در پیوستگی اجرای تورهای گردشگری در استان است.

وی اظهار داشت: میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در این راستا دوره‌های آموزشی مختلف با هدف ارتقای سطح دانش راهنمایان برگزار می کند و معتقدیم دانش افزایی راهنمایان در پیشبرد اهداف گردشگری استان موثر واقع خواهد شد، چون راهنمایان نقش مهمی در ضمانت بازگشت گردشگران و ایجاد تجربه‌ای منحصر به فرد از تورهای برگزار شده ایفا می کنند.

حمزه زاده اضافه کرد: دوره آموزشی آشنایی با معماری آثار تاریخی آذربایجان شرقی نیز با هدف شناخت و معرفی جامع اماکن تاریخی و سبک معماری آثار تاریخی آذربایجان شرقی ویژه راهنمایان گردشگری برگزار می شود.

به گفته وی این دوره آموزشی به مدت ۸ ساعت توسط استاتیدمجرب حوزه معماری استان در حال برگزاری است.

حمزه زاده گفت: دوره های آموزشی در راستای توانمندسازی و دانش افزایی فعالان حوزه گردشگری استان برگزار می شود تا در کنار توسعه زیرساخت های گردشگری استان با مجموعه افراد مجرب و متخصص به ارائه خدمات ویژه پرداخته و سفری به یادماندنی از آذربایجان شرقی را برای گردشگران به ارمغان بیاوریم.