به گزارش ترجمان صبح، ایرج شهین باهر  در مراسم افتتاح ۷ پروژه عمرانی، بهداشتی، مدیریت بحران منطقه ۲ شهرداری تبریز گفت: با تداوام شیوع ویروس کرونا مدیران شهرداری با تمام توان برای اجرای ماموریت های شهری خود تلاش کرده‌اند که واقعا فعالیتشان تحسین برانگیز است.

وی با بیان اینکه شهرداری ۳۰۰ نوع خدمات مختلف به مردم ارائه می‌دهد، گفت: سعی می کنیم برای شهروندان خدمات با کیفیتی ارائته دهیم تا مردم از مدیریت شهری رضایت کافی را داشته باشند.

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: امسال هیچ تخفیفی در عوارض پروانه‌ای ارائه نخواهد شد، از این رو شهروندان هرچه زودترنسبت به اخذ پروانه‌های ساختمانی خود اقدام کنند.

این مقام مسئول در بخش دیگری هم با بیان اینکه علیرغم مشکلات موجود تکریم ارباب رجوع و شهروندان اولویت شهرداری است، ادامه داد: پروژه‌های افتتاح شده امروز در سایه فضای همدلی‌ و همراهی‌ بوده که با همکاری مسئولان استانی از جمله امام جمعه محبوب تبریز در استان به وقوع پیوسته است.

وی در ادامه افزود: هر ماه چندین پروژه عمرانی در تبریز افتتاح می شود که اتفاقی بسیار مبارک به شمار می رود؛ اما همین کلمه افتتاح در بسیاری از شهر‌های کشور کلمه غریبی بوده چون شرایط اقتصادی شهرداری ها مناسب نیست.

شهین باهر با بیان اینکه علیرغم مشکلات موجود‌ نه‌ تنها بدهی‌های مدیریت  قبلی را پرداخت کردیم، بلکه پروژه های عمرانی خوبی را هم شروه کرده ایم، گفت : در طول ۲ سال گذشته سعی ما اجرای پروژه‌‌ها بدون توجه‌ به درآمد زایی بوده است، معتقدیم شهرداری بنگاه اقتصادی نیست.

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امسال شاهد بیشترین بارش‌ها در تبریز بودیم که هیچکدام منجر به قوع سیل نشد، ادامه داد: این موضوع درسایه اجرای کانال هایی بود که شهروندان آنها را نمی‌بینند و اصطلاحا ویترینی نیست اما بسیار کاربردی است.

وی در ادامه با بیان اینکه تبریز شهر بدون گدا و معتاد متجاهر‌ و پاکترین شهر ایران است، گفت: امروز پیشرفته‌ترین شهر‌های دنیا وقتی این توانمندی‌ تبریز را می‌بینند  تعجب می‌کنند که چگونه به این نکته رسیده‌ایم.