به گزارش ترجمان صبح، احمد حمزه زاده روز یکشنبه در بازدید از روند عملیات اجرایی هتل ایسکول تبریز با بیان اینکه مجموعه مزبور به همت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی در دست ساخت و تجهیز است، افزود: بسیاری از کارهای این هتل به انجام رسیده و در آستانه افتتاح قرار دارد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر یکی از مهم ترین خلاء های آموزشی در حوزه هتلداری وجود چنین مجموعه هایی است که ‌باید با فراهم سازی فرصت آموزش، فعالیت عملی و آزمایشی دانشجویان و فعالان حوزه هتلداری تقویت شود تا شاهد ارتقای سطح کیفی هتل ها و نحوه ارائه خدمات در آن ها باشیم.

وی ضمن قدردانی از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی، ادامه داد: با توجه به اینکه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای همواره در آموزش های علمی و عملی پیشگام بوده است، نخستین هتل ایسکول استان نیز به همت این اداره کل به منظور توانمندسازی و مهارت افزایی دانشجویان و فعالان حوزه هتلداری ایجاد شده است.

حمزه زاده اضافه کرد: طی تفاهم نامه دوجانبه بین میراث فرهنگی و فنی و حرفه ای استان در زمینه های تخصصی در خصوص فعالیت های این هتل ایسکول اعم از تجهیز، تامین مدرسان، ارائه استانداردهای ضروری و سایر موارد مشارکت خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه توسعه این هتل ایسکول با مشارکت بخش خصوصی محقق خواهد شد، گفت: لازمه توسعه و تجهیز این هتل ایسکول مشارکت بخش خصوصی است که با ورود و واگذاری مدیریت این مجموعه به بخش خصوصی، فرصت مهارت آموزی برای فعالان این عرصه فراهم خواهد شد.

حمزه زاده افزود: در این هتل به طور همزمان مسافران پذیرش و افراد تحت آموزش در فضایی حقیقی در کنار کسب مهارت های لازم، به صورت عملی به فعالیت خواهند پرداخت.