به گزارش سرویس سیاسی ترجمان صبح/ در پی انتشار خبر تعطیلی ناوگان حمل و نقل عمومی شهرستان تبریز توسط فرماندار خبرهایی مبنی بر مخالفت استاندار با این دستور شنیده می شود.

طبق اخبار رسیده به ترجمان صبح، استاندار آذربایجان شرقی ضمن مخالفت با تصمیم فرماندار، از توقف فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی ممانعت کرد.

محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی در پاسخ به سوال خبرنگار ترجمان صبح مبنی بر علت لغو دستور فرماندار تبریز، اظهار کرد: شهرستان ها مستقلا اجازه تصمیم گیری نداشته و همه پیشنهادات پس از تصویب در ستاد استانی لازم الاجرا است.

وی گفت: روز شنبه  آخرین وضعیت شهرستان تبریز و اعمال محدودیت ها برای استان بررسی خواهد شد.

گفتنی است: مهدوی فرماندار تبریز در جلسه روز سه شنبه ۲۷ خرداد ستاد مقابله با کرونای شهرستان تبریز اظهار کرد: ️واقعیت این است که تبریز از نظر شیوع کرونا در شرایط حاد و از نظر رفتاری در حالت قرمز است اما آمار و ارقام وضعیت زرد را نشان میدهد چون بیشتر مردم دستورالعملهای بهداشتی را رعایت نمی کنند و آن را تمام شده می دانند .

️وی در خصوص مصوبه های این جلسه گفت: ارائه خدمات اتوبوسهای درون شهری از ۲۸ خرداد دوباره در تبریز متوقف خواهد شد.

فرماندار تبریز با بیان اینکه استفاده از ماسک برای تمامی ادارات و دفاتر دستگاه‌های خدمات‌رسان الزامی می شود افزود: استفاده از ماسک در بازار مسقف تبریز توسط اتاق اصناف اجباری است و تهویه هوا در بازار مسقف و پاساژها انجام می شود.

️مهدوی ادامه داد: حسینیه ها اجازه بازگشایی ندارند و مساجد برای اقامه نماز جماعت فقط به مدت نیم ساعت باز خواهد بود.

بر اساس دیگر مصوبات این نشست، برپایی مراسم عزاداری حتی در منازل نیز ممنوع و از انتشار آگهی ترحیم و دعوت مردم به مراسم در فضای مجازی ممانعت می شود .

فرماندار تبریز با بیان اینکه تاکسی‌ها اجازه ندارد بیش از ۳ نفر سوار کنند گفت: تالارها با ۵۰ درصد ظرفیت می توانند با رعایت فاصله گذاری اجتماعی به فعالیت خود ادامه دهند.