به گزارش ترجمان صبح، دقیقا ۱۱ سال پیش، ۱۸ خرداد ماه سال ۱۳۸۸ تیم فوتبال تراکتور توانست با پیروزی مقابل تیم آلومینیوم هرمزگان، به لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور صعود کند.

در آن زمان، فراز کمالوند هدایت تیم فوتبال تراکتور را برعهده داشت و در دیدار پایانی که در استادیوم اختصاصی باشگاه تراکتور برگزار شد، تراکتور با گل‌های امیر محبی و مسعود ابراهیم‌زاده جشن صعود به لیگ برتر را برگزار کرد.

در این دیدار محمد علی آبادی رئیس وقت سازمان تربیت بدنی هم تماشاگر ویژه این دیدار بود. کاپیتانی تراکتور را هم علیرضا میرشفیعیان برعهده داشت.

فراز کمالوند سرمربی وقت تراکتور در مصاحبه‌های متعدد عنوان کرده بود که تراکتور در آن زمان سرمایه‌گذاری‌‌های بسیار زیادی کرده بود که حتی با مربیان مطرح اروپایی نتوانسته بودند تراکتور را لیگ برتری کنند.

کمالوند معتقد بود که مربیان و مدیران وقت تراکتور نتوانسته بودند این تیم تبریزی را به خوبی مدیریت کنند. فراز کمالوند اعتقاد داشت که توانست با مدیریت ناصر شفق و سرمربیگری وی، تیم را لیگ برتری کند.

بدون شک هواداران پرشور تراکتور به لیگ برتر فوتبال ایران جلوه بسیار خاصی بخشیدند. حضور این تیم در لیگ برتر به همراه دیگر تیم‌های پرطرفدار، باعث جذابیت لیگ فوتبال کشورمان شده است. با این حساب، ۱۸ خرداد یک روز بیاد ماندنی برای پرشورهای فوتبال ایران به حساب می‌آید.

بیشتر بخوانید؛

امیر محبی: املت و آبگوشت می‌خوردیم اما تراکتور را لیگ برتری کردیم/ خوشحالم که گل صعود بخش تراکتور را من زدم!