به گزارش ترجمان صبح، بهداد بیات در گفت‌وگو با مهر، در خصوص مشکلات بازگشت بازیکنان خارجی تراکتور تبریز به ایران گفت: قبل از اینکه درباره آنها صحبت کنم بهتر است راجع به میملا بازیکن پرویی تیم و مربی دروازبان های رومانیایی خودمان صحبت کنم که به دلیل مشکلات پرواز به کشورهای خود در همین چند ماه قرنطینه مجبور شدند در تبریز بمانند.

نماینده مالک باشگاه تراکتور در امور بازیکنان خارجی افزود: همین مشکلات که برای رفتن آنها به خارج از ایران داشتیم را برای بازیکنان خارجی خودمان نظیر حمزاوی برای بازگشت از الجزایر و بازیکن برزیلی خودمان هم داریم. اصلاً پروازی وجود ندارد که آنها به ایران بازگردند. الجزایر اجازه خروج نمی‌دهد. برزیل هم که به بحران رسیده و بازیکن تیم ما نمی‌تواند از ایالت خود خارج شود.

وی با تأیید صحبت‌های جواد نکونام سرمربی فولاد خوزستان مبنی بر ضرر کردن تیم‌هایی که هنوز بازیکن خارجی خود را در اختیار ندارند تاکید کرد: تمام صحبت‌های ایشان صحیح بود. برای بازیکن خارجی، ارز خرج شده است. خصوصی و دولتی هم ندارد. پول این مملکت برایشان خرج شده و باید مسئولانی که چنین تصمیمی برای برگزاری بازی‌ها گرفته اند پاسخگو باشند. فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ باید تبعات تصمیم خود را هم بپذیرد. چرا شانه خالی می‌کنند و قبول ندارند که اشتباه می‌کنند.

بیات درباره عدم بازگشت اشکان دژاگه به ایران نیز یادآور شد: او نیز مشکل پرواز دارد. اشکان با آقای زنوزی ارتباط داشته و من از همین طریق متوجه شدم که مشکل بازگشت به ایران را با توجه به نبود پرواز دارد. واقعاً چطور انتظار دارند بدون بازیکنان تاثیرگذارمان وارد مسابقات شویم. قطعاً سازمان لیگ باید پاسخمان را بدهد.

وی درباره روند لایحه دفاعی ارائه شده از سوی این باشگاه به دادگاه عالی ورزش بابت آنتونی استوکس تاکید کرد: وقتی به وکلای پرتغالی جدید خودمان نشان دادیم که چگونه در این پرونده و در فیفا محکوم شدیم شوکه شدند. آنها مانده اند چطور «لودویک دلچات» وکیل سابق باشگاه تراکتور حاضر به ارائه مستندات درباره استوکس نشده است تا محکومیتی این‌چنین نصیبمان شود.

وی راجع به دلچات تصریح کرد: از او در دادگاه داخلی سوئیس شکایت کردیم. باید پاسخگو باشد. نمی‌خواهم فعلاً اسمی جز اشتباه روی عملکرد او بگذارم اما باید همه چیز شفاف شود.

بیات راجع به رسیدگی به پرونده «لی اروین» تصریح کرد: در حال آماده کردن لایحه دفاعی این بازیکن برای ارائه به دادگاه CAS هستیم. معتقدیم در این پرونده نیز می‌توانیم از حقوق خودمان دفاع کنیم.

نماینده مالک باشگاه تراکتور تبریز راجع به محکومیت ۸۲۰ هزار دلاری این باشگاه در پرونده مربوط به شکایت «کوین کنستانت» تصریح کرد: باید بپذیریم مقصر هستیم. در این پرونده دچار اشتباه شدیم و فیفا یکی از موارد مربوط به قرارداد با کنستانت را که به امضا با ایجنت رسیده بود قبول نکرد.