به گزارش ترجمان صبح، عباس مصطفوی در بازدید از آزاد راه تبریز – سهند افزود: همان طور که قبلا قول داده بودیم، پل «کرجان» آزادراه تبریز – سهند با تلاش همکاران به اتمام رسید و پل های «اسنجان» و «اندیشه» هم طبق زمانبندی اعلام شده، هفته‌های آینده به اتمام خواهد رسید و با اتمام این سه پل می‌توان گفت که این آزاد راه نیز در حال تکمیل است.

وی با اشاره به این‌که پل «کرجان» بزرگ‌ترین پل آزاد راه تبریز- سهند محسوب می‌شود، اظهار کرد: آزاد راه تبریز سهند هشت پل اصلی و خاص داشت که تنها سه پل کرجان، اسنجان و اندیشه مانع اصلی برای عبور و مرور بودند.

وی با اشاره به پیگیری مجدانه استاندار آذربایجان شرقی و نیز نمایندگان استان در مجلس تشریح کرد: افتتاح آزاد راه تبریز- سهند تحول شگرفی در شهر جدید سهند بوجود خواهد آورد و توسعه هرچه بیشتر آن را سبب خواهد شد، به ویژه اینکه در دو سال اخیر نیز در شهر جدید سهند مهاجرت کاملا معکوس بوده است.

مدیرعامل شهر جدید سهند در مورد مسکن مهر نیز گفت: تمامی مسایل و مشکلات مسکن مهر شهر جدید سهند در دو سال گذشته حل شده و توانسته‌ایم در این مدت سه هزار و ۷۰۰ واحد مسکن مهر را تحویل متقاضیان بدهیم.

وی با اشاره به این که پرونده مسکن مهر در شهر جدید سهند تقریبا بسته شده است، ادامه داد: اکنون در پی رفع نواقص‌ها و استاندارد آسانسورهای مساکن مهر و کیفی سازی محوطه‌ها هستیم که به‌زودی به اتمام می‌رسد.

مصطفوی از برنامه ریزی برای برگزاری جشن اتمام مسکن مهر شهر جدید سهند برای اولین بار در بین شهرهای جدید کشور خبر داد و گفت: به علت شیوع کرونا این جشن عقب افتاد که طی ماه‌های آینده و در زمان مناسب جشن اتمام مساکن مهر در شهر جدید سهند برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا،  عملیات اجرایی آزاد راه تبریز- سهند به طول حدود ۲۰ کیلومتر به‌ عنوان یکی از نیازهای اساسی شهر جدید ۲۰۰ هزار نفری سهند در جنوب تبریز به صورت مشارکتی در سال ۱۳۸۴ آغاز شد.

 این محور ارتباطی زمان سفر در مسیر ۴۵ دقیقه‌ای سهند-تبریز را به کمتر از یک‌سوم و به ۱۵ دقیقه کاهش می دهد.

شهر جدید سهند در ۲۵ کیلومتری جنوب تبریز، چسبیده به شهر تاریخی اسکو و در دامنه «سهند» از حدود دو دهه قبل میزبان جمعیت سرریز کلان‌شهر تبریز شد و از نخستین شهرهای جدید کشور است که به دلیل تردد روزانه بیشتر ساکنان این شهر به تبریز به منظور اشتغال، سرعت بخشی به اجرای این طرح احساس می شود.