به گزارش ترجمان صبح، سرهنگ هرمز طبرخونی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با تشریح اقدامات و تمهیدات پادگان شهید برخورداری عجب شیر در مقابله با کرونا، افزود: تب سنجی سربازان در بدو ورود به پادگان، ضدعفونی استراحتگاه های آنان و اطلاع از سلامتی سربازان از طریق تلفن در زمان مرخصی از اقدامات این پادگان در موضوع سلامت سربازان و مبارزه با کرونا است و خوشبختانه تاکنون هیچ سربازی و خانواده آنها به کرونا مبتلا نشده اند.

وی همچنین به رزمایش لبیک یا امام خامنه ای قرارگاه جهادی منطقه شمال غرب نزاجا در راستای کمک به مردم شهرستان اشاره کرد و گفت: در راستای فرمان مقام معظم رهبری به ستاد کل نیروهای مسلح، پادگان شهید برخورداری از نخستین روزهای مبارزه با این ویروس وارد عمل شده و اقدام به ایجاد پایگاه پایش سلامت در ورودی شهرستان کرده و روزانه نزدیک به ۶۰۰ خودرو ضدعفونی و نفرات داخل آن تب سنجی می شوند.

طبرخونی گفت: این پادگان در صورت لزوم استراحتگاه ۱۰۰ تخت خوابی با تمامی امکانات و با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان و فرمانداری در یکی از استادیوم های شهرستان دایر خواه کرد.

وی از تشکیل تیم خاص برای ضد عفونی و گند زدایی معابر شهر و روستاهای خبر داد  و اظهار داشت: با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان شهرستان،  این کار به طور روزانه انجام می شود.

فرمانده پادگان ۰۳ شهید برخورداری همچنین از توزیع ۲ هزار عدد محلول ضدعفونی و بروشور در بین همشهریان در راستای مقابله با کرونا خبرداد و گفت: همچنین روزانه بیش از هزار عدد ماسک توسط خیاط خانه و بسیج خواهران کوی سازمانی تولید و در شهر توزیع می شود.