علی صمیمی در گفت‌وگو با ترجمان صبح، در خصوص بلاتکلیفی فوتسال ایران و دو تیم مس سونگون ورزقان و گیتی پسند اصفهان که باید فینال لیگ را برگزار کنند، اظهار کرد: ما شرایط بسیار مساعدی داشتیم و حتی در دیدارهای نیمه نهایی مقابل ستارگان ورامین به گونه‌ای بازی کردیم که برای فینال کاملا آماده باشیم.

دوست داشتیم فینال برگزار شود و هت‌تریک کنیم

وی ادامه داد: به هرحال ما خیلی دوست داشتیم که فینال لیگ نیز برگزار شود تا بتوانیم برای سومین بار پیاپی، در قهرمانی لیگ برتر هت‌تریک کنیم. اما شیوع گسترده ویروس کرونا باعث شد تا شرایط کشور به گونه‌ای باشد که مسئولان مجبور شوند تمامی رقابت‌های ورزشی را تعطیل کنند.

دروازه‌بان ملی‌پوش مس سونگون گفت: ما بازیکنان و حتی مدیریت و کادرفنی تمامی تیم‌های ورزشی نیز تابع دستور مسئولان ارشد در این خصوص هستیم و امیدوارم که این ویروس به زودی در کشور مهار شود.

فینال لیگ، گل سرسبد فوتسال ایران است

صمیمی مطرح کرد: دیدار مس سونگون ورزقان و گیتی پسند اصفهان به الکلاسیکو فوتسال ایران معروف است و به نوعی گل سرسبد فوتسال است. فینال هم بسیار حساس است، چون هر دو تیم بازیکنان ملی‌پوش و باتجربه‌ای دارند.

وی گفت: ما نیز مهره‌های بسیار خوبی داریم و امید داریم که در دو دیدار رفت و برگشت مقابل گیتی پسند بتوانیم قهرمانی را کسب کنیم و به مردم آذربایجان هدیه دهیم.

تمدید قرارداد با مس سونگون خاطره خوبی بود

دروازه‌بان مس سونگون اظهار کرد: من در فصل جاری با مسئولان مس سونگون به راحتی به توافق رسیدم و از این بابت خوشحالم. در واقع تمدید قراردادم با این تیم یکی از خاطرات خوب من در سال ۹۸ بود.

علیرضا صمیمی در پاسخ به این سوال که بدترین خاطره‌اش در سال ۹۸ چه چیزی بود، عنوان کرد: ما در مسابقات آسیایی تایلند متاسفانه نتوانستیم از عنوان قهرمانی ایران در جام باشگاه‌های آسیا دفاع کنیم و عنوان نائب قهرمانی آسیا چندان برای من خوش‌آیند نبود.

ترک هندبال و آمدن به فوتسال در زندگی من تاثیر مثبت گذاشت

وی در پاسخ به این سوال که آیا از ترک دروازه‌بانی هندبال و آمدن به فوتسال راضی است یا نه، گفت: بله کاملا از این تصمیمی که سال‌ها قبل گرفتم بسیار راضی هستم.

دروازه‌بان مس سونگون افزود: من در گلری هندبال سبک‌های فنی مختلفی را یاد گرفتم و این سبک‌ها در فوتسال نیز بسیار به من کمک کرد. از لحاظ سبک زندگی نیز بسیار از این تغییر ورزش حرفه‌ایم راضی و خشنود هستم.

تیم‌های آسیایی به فوتسال ایران خیلی نزدیک شدند

صمیمی با اظهار اینکه تیم‌های آسیایی خیلی به فوتسال ایران نزدیک شدند، اظهار کرد: تیم‌های آسیایی خیلی به یکدیگر نزدیک شدند. ژاپن، تایلند، ازبکستان و ویتنام تیم‌هایی هستند که خیلی به فوتسال ایران نزدیک شدند و ما نیز باید در این خصوص احساس خطر کنیم.

وی ادامه داد: به هرحال طبیعی است که این تیم‌ها سطح خودشان را بالا بکشند. تیم‌های آسیایی از مربیان درجه یک دنیا استفاده می‌کنند و حتی اردوهای اروپایی و آمریکایی برگزار می‌کنند. اما به هرحال فوتسال ایران بسیار غنی است و البته امیدوارم مسئولان نیز اندکی امکانات را بیشتر کنند تا شرمنده مردم ایران نشویم.

بیشتر بخوانید؛

سرپرست فدراسیون پزشکی: تیم‌های ورزشی تمریناتشان را آغاز کنند، جریمه می‌شوند

زمان برگزاری دیدار مس سونگون و گیتی پسند مشخص نیست

۲ بازیکن مس سونگون در جمع کاندیدای بهترین‌های سال ۲۰۱۹