به گزارش ترجمان صبح، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان که با حضور رییس دفتر رییس‌جمهور برگزار شد، با اشاره به حضور مردم تبریز در صحنه های مختلف گفت: علاقه‌مندی مردم آذربایجان به نظام اسلامی در عرصه‌های گوناگون به اثبات رسیده است.

وی با اشاره به اینکه مردم انقلابی تبریز پس از شهادت سردار سلیمانی با برگزاری مراسم گرامیداشت، صحنه‌ای دیدنی آفریدند، اظهار امیدواری کرد: انتخابات نیز با تلاش نیروی انتظامی، سپاه، بسیج، سایر ارگان‌های امنیتی و مردم به نحو احسن مدیریت شود.

وی خاطرنشان کرد: حضور با شور و شوق مردم از ابتدای شهادت تا چهلم شهید سلیمانی و راهپیمایی ۲۲ بهمن زیر برف و یخبندان نشانگر پایبند بودن مردم به آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری بود.

امام جمعه تبریز اظهار کرد: هفته بعد با حضور با شکوه در صحنه انتخابات، دوباره با آرمان‌های انقلاب تجدید میثاق خواهیم کرد.

وی با اشاره به شاخص های مدیر انقلابی، اظهار کرد: مسوولیت پذیری از مهم‌ترین شاخصه‌های مدیر انقلابی است و مدیر انقلابی نباید به دلیل سرگرم شدن به فرعیات از مسایل و ارزش‌های اصلی غافل شود.

وی با بیان اینکه حفظ اتحاد و همدلی بین مردم و مسوولان و حفظ آن نیز از دیگر ویژگی‌های مدیر انقلابی است، گفت: یکی از رموز موفقیت مدیران آذربایجان شرقی همدلی است.

وی با بیان این‌که پرهیز از کسالت هم جزو شاخصه‌های مدیر انقلابی است، تاکید کرد: باید جهادی حرکت کنیم و به ظرفیت‌های داخلی و رونق تولید توجه داشته باشیم تا بر تهدیدات دشمن غلبه کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با اشاره به برخی دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: بعد از انقلاب اقدامات شایسته‌ای در تمامی حوزه‌ها به ویژه نقش زنان در جامعه، وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها انجام شد و افزایش امید به زندگی در زنان که قبل از پیروزی انقلاب ۵۴ سال بود، به ۷۸ سال و در مردان از ۵۲ سال به ۷۵ سال رسیده است.