به گزارش ترجمان صبح، به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد علی آل هاشم در بازدید از خطوط تولید گروه صنعتی تراکتورسازی تبریز، خودباوری و خودکفایی را یکی از برکات جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به موضوع ایستادگی و خود باوری توجه زیادی شد.

وی با بیان این‌که اقتصاد وابسته به نفت، یکی دیگر از خیانت‌های رژیم شاهنشاهی به کشور بود، گفت: رژیم شاهنشاهی اقتصاد ایران را به نفت وابسته کرده بود، براساس تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی که راه برون رفت از مشکلات را در عمل به راهبرد اقتصاد مقاومتی تبیین فرموده‌‎اند، بایدتولید داخلی رونقی روز افزون داشته باشد تا وابستگی به درآمدهای نفتی کاهش یابد.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به الزامات اقتصاد مقاومتی، گفت: مقام معظم رهبری طی ۱۱ سال گذشته به بحث اقتصاد مقاومتی توجه ویژه داشته و همواره بر الزامات اقتصاد مقاومتی در کشور تاکید داشتند که متاسفانه آنگونه که باید مورد توجه قرار نگرفته است.

وی تاکید کرد: اگر ۱۲ سال قبل به الزامات اقتصاد مقاومتی عمل می‌کردیم اکنون در چنین وضعیتی قرار نداشتیم.

حجت الاسلام آل هاشم رونق تولید داخلی را از الزامات اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: مصرف تولید داخلی و همچنین جلوگیری از اسراف در جامعه نیز یکی دیگر از الزامات اقتصاد مقاومتی است.

وی با تاکید بر این‌که برای تحقق راهبرد مقاوم سازی اقتصاد باید بانک‌ها وارد عمل شوند، گفت: بانک‌ها با ارائه‌ی تسهیلات کم بهره به تولیدکنندگان، راه را برای آن‌ها هموار کنند.

وی ادامه داد: با توجه به امکانات مناسبی که در زمینه تولید، انواع قطعات، ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته ای فراهم شده است، انتظار می‌رود گروه تراکتورسازی با به کارگیری امکانات فنی و مدیریتی بتواند در تحقق بخشیدن اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران به ویژه کشاورزی نقش اساسی ایفا کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با تاکید بر این‌که کارخانه تراکتورسازی می‌تواند در زمینه اشتغال بسیار موثر واقع شود، گفت: علی رغم وجود تمامی مشکلات در حوزه بازرگانی نباید از صادرات به بازارهای بالقوه‌ی برخی از کشورها مانند عراق، سوریه، افغانستان و کشورهای آفریقایی غافل شد.

وی با اشاره به اهمیت تکریم و حفظ ارزش نیروی انسانی، گفت: باید نیروی انسانی فداکار، متدین و پر تلاش را تربیت و تقویت کنیم، تا زمانی که نیروی انسانی قوی و با انگیزه نباشد، هر چقدر هم تلاش کنیم تلاش ما بی نتیجه خواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت تکریم نیروی انسانی به ویژه نیروهای جوان، متخصص و توانمند، گفت: باید از انرژی و تخصص جوانان در راستای بهتر اداره کردن مجموعه‌ی تراکتور سازی استفاده کرد.

نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگر سخنان خود، با تاکید براین‌که باید دستاوردهای انقلاب مطرح شود، گفت: بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب، از اسفند ماه سال ۵۷، توطئه‌، تخریب و ترور در کشور افزایش یافت و حدود  ۱۷ هزار شهید در جریان ترورهای بعد از پیروزی انقلاب ترور شده و به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به شهادت سردار سلیمانی، افزود: همان‌گونه که حیات شهید سلیمانی با برکت بود شهادتش نیز با برکت است، ۲۵ میلیون نفر در تشییع جنازه ی این شهید بزرگوار شرکت داشتند، این امر نشان می‌دهد شهادت شهید سلیمانی با برکت بوده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم ادامه داد: دیروز نیز در اربعین شهید سلیمانی و به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی، مردم در برف و یخبندان به بیرون آمده و راهپیمایی کردند که نشان می‌دهد مردم نسبت به انقلاب ناراضی نیستند، بلکه ازعملکرد برخی از مسئولان ناراضی و ناراحت هستند، از این‌رو باید وظایف خود را به درستی انجام دهیم.

وی با بیان این‌که در اقتصاد مقاومتی، دولت دست اندرکار امور اقتصادی کشور نیست بلکه هدایت و سیاست گذاری آن را برعهده میگیرد، گفت: اقتصاد باید در دست مردم باشد اما باید به افراد اهلیت‌دار واگذار شود.