به گزارش ترجمان صبح، روزنامه انگلیسی تلگراف نوشت، رهبر عالی ایران پس از ۸ سال و در بحبوحه تنش های این کشور و آمریکا، نماز جمعه این هفته را در مصلی تهران اقاماه می کنند.

شبکه خبری “بی‌بی‌سی” انگلیس نیز در تیتری مشابه از اقامامه نماز جمعه در تهران به امامت آیت الله “علی خامنه ای”، پس از ۸ سال و در پی سانحه پیش آمده برای هواپیمای اوکراینی خبر داد.

روزنامه صهیونیستی جروزالم پست هم که نتوانست از مساله اقامه نماز جمعه تهران از سوی رهبر معظم انقلاب بگذرد، با اشاره به برگزاری این مراسم از جانب رهبر عالی ایران پس از گذشت ۶۰ سال، این امر را به ترور سردار قاسم سلیمانی از سوی آمریکا ربط داد.

خبرگزاری رویترز نیز از برگزاری نماز جمعه تهران توسط رهبر عالی ایران خبر داد و نوشت، انتظار می رود آیت الله خامنه ای در سخنرانی خود در این مراسم از سپاه پاسداران حمایت کند و دشمنان را مسوول آتش افروزی در منطقه اعلام کند.

رویترز افزود، برگزاری این مراسم از سوی رهبر عالی ایران نشان دهنده آن است که پیامی مهم در راه است.

خبرگزاری فرانسه نیز برگزاری نماز جمعه امروز تهران  به امامت مقام معظم رهبری بعد از هشت سال  را مورد توجه مخاطبان خود قرار داده است.

رادیو ارمنستان هم در گزارشی اعلام کرد نماز جمعه این هفته تهران  به امامت رهبر عالی ایران برگزار می شود.

دیگر رسانه های جهان نیز پیش از اغاز خطبه های نماز جمعه حضور رهبر معظم انقلاب را در این فریضه دینی سیاسی مورد توجه قرار داده اند.