به گزارش ترجمان صبح، چند روز پیش بود که مدیرخانه مطبوعات آذربایجان‌شرقی با اشاره به استقبال خوب اهالی رسانه برای شرکت در دهمین دوره نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان، از درخواست بیش از ۱۱۰ رسانه مکتوب و مجازی برای شرکت در نمایشگاه مطبوعات استان خبر داد.

به نظر می رسد، فضای رقابتی و انتخاباتی پیش رو، اهالی مطبوعات استان را متقاعد به حضور جدی و پرشور در این دوره از نمایشگاه کرده است.

امسال در غیاب نمایشگاه مطبوعات تهران، می توان نمایشگاه تبریز را بهترین فرصت برای ارایه دستاوردهای رسانه ای و محصولات جدید آنان در سطح استانی و منطقه ای قلمداد عنوان کرد.

در شرایطی که نیازمند تقویت سواد رسانه ای در سطح جامعه هستیم تا مخاطب، هر خبر و گزارشی را چشم بسته قبول نکند و بیاموزد، برگزاری نمایشگاه مطبوعات به شکل محلی یا منطقه ای، فرصت استفاده از مبادی رسمی خبر را در اختیار مخاطب قرار می دهد و نمایشگاه مطبوعات می تواند در زمینه افزایش سواد رسانه ای گام های مثبت بردارد.

پایگاه خبری تحلیل ترجمان صبح، رسانه ای نوپا با تیم تحریره جوان و حرفه ای به عنوان رسانه ای تاثیرگذار  در شمال غرب کشور در این دوره از نمایشگاه در سالن استاد شهریار تبریز میزبان علاقه مندانی است که  اخبار تحلیلی و مفید را از منابع رسمی دنبال می کنند.

غرفه پایگاه خبری ترجمان صبح در یک هفته آینده میزبان بازدید کنندگان از دهمین نمایشگاه مطبوعات استان است و آماده دریافت نظرات و پیشنهادات علاقمندان به حوزه رسانه می باشد.