به گزارش ترجمان صبح به نقل از ایسنا، ایرج شهین باهر در دیدار با خانواده شهیدان میرزا محمدی با بیان این‌که برای کسانی که هر روز در یاد شهیدان هستند تمام سال، هفته دفاع مقدس است، گفت: هدف ما از دیدار با خانواده‌ی معظم شهدا این است که به خودمان یادآوری کنیم مدیون چه کسانی هستیم و چقدر بدهکار شهدا و خانواده‌های آن‌ها هستیم.

وی افزود: کسانی که فرزندان خود را تقدیم دین و کشور کردند باید همواره مورد تکریم باشند، شهدا و خانواده‌ی آن‌ها نماد ایثار و مقاومت در کشور هستند.

شهردار تبریز گفت: امروز در منطقه پر آشوب خاورمیانه در سایه مجاهدت شهدای بزرگوار در جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم، کشور ما جزیره امن است.

وی با تاکید بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، گفت: ما خود را موظف به زنده نگه داشتن یاد شهدا می‌دانیم، برهمین اساس طرح‌های مختلفی از جمله کوچه میزین افتخاری را در دستور کار قرارداده و اجرا می‌کنیم.

وی در ادامه با اشاره به حذف شدن عنوان شهید از چند تابلو معابر، گفت: حساسیت شهروندان در این موضوع باعث خوشحالی بود چون نشان داد مردم به یاد شهدا هستند و در برابر هرگونه بی احترامی به شهدا می ایستند.

شهردار تبریز گفت: طبق بررسی‌های انجام شده، به عمدی بودن این اتفاق نرسیدیم، البته تحقیقات ما ادامه دارد، اگر عمدی در قضیه باشد با متخلفین به شدت برخورد می کنیم.

وی با بیان این‌که شهدا برای همه‌ی ما عزیز هستند، گفت: اجازه نمی‌دهیم کسی به ارزش ها و باورهای ما که در راس تمام آن‌ها شهدا هستند، توهین کند.

وی افزود: طی هفته‌های گذشته ابلاغ کردم در نامگذاری‌های جدید، نام شهدا در اولویت باشد. این حداقل کاری است که می توانیم برای تکریم شهدا انجام دهیم.

گفتنی است؛ در این دیدار، شهرام دبیری رئیس شورای اسلامی شهر تبریز و تعدادی از مدیران شهرداری نیز حضور داشتند.