به گزارش ترجمان صبح، به نقل از ایسنا،  دکتر احمد فاخری فرد در تشریح این خبر اظهار کرد: با توجه به رویدادهای مرتبط با هیدرولوژی در سال‌های گذشته و نمود خشکسالی‌ها و سیلاب‌های اخیر؛ شناسایی جایگاه علم هیدرولوژی و نقش آن در جوامع انسانی در اکوسیستم‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
 وی با اشاره به محورهای اصلی کنفرانس بیان کرد: تغییر اقلیم، سیلاب‌ها و خشکسالی‌ها، هیدرولوژی و مدیریت منابع آب، هیدرولوژی، سیستم‌های هشدار سیل و مدیریت ریسک، داده کاوی و سنجش از دور در هیدرولوژی، هیدرولوژی و مدیریت حوزه‌های شهری و هیدرولوژی، محیط زیست و آب‌های غیر متعارف از جمله محورهای اصلی این کنفرانس به شمار می‌آیند.
وی اضافه کرد: هیدرولوژی، اقتصاد و حکمرانی آب، هیدرولوژی و حفاظت از منابع آب، شبیه‌ سازی و مدل سازی در هیدرولوژی، آب‌های ژرف، هیدرولوژی و سازه‌های علوم کشاورزی و فرهنگ و اخلاق آب از دیگر محورهای این کنفرانس هستند.
فاخری فرد در پایان خاطرنشان کرد: مهلت ارسال اصل مقالات تا دهم مرداد ماه و آخرین مهلت ثبت نام یکم شهریور ماه بوده و نتایج داوری ۲۵ مرداد ماه سال جاری اعلام می‌شود.
وی یادآور شد: علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کنفرانس می توانند با شماره ۳۳۳۵۶۰۰۷ تماس گرفته و یا به وبسایت کنفرانس به آدرس www.3irhydro.tabrizu.ac.ir   مراجعه کنند.