به گزارش ترجمان صبح، با وجود اتمام دوره خدمت سه بازیکن ذوب آهن یعنی دانیال اسماعیلی‌فر، مهدی مهدی‌پور و احسان پهلوان و اعلام بازگشت آنها به اصفهان برای همراهی ذوب‌آهن، این نفرات فعلا باید در تبریز بمانند و دوره آموزشی خود را به پایان برسانند.

پیش از این سربازان فوتبالیست که خدمت خود را در یکی از تیم‌های نظامی پشت سر می‌گذاشتند از دوره آموزشی معاف بودند ولی از دو سال قبل این قانون در نظام وظیفه ابلاغ شد که فوتبالیست‌ها دوره آموزشی خود را مانند سربازان عادی بگذرانند و فقط خدمت یگانی‌شان را در تیم فوتبال بگذرانند ولی به دلیل اینکه این سه بازیکن از نیم فصل لیگ هفدهم اقدام به اعزام کردند باشگاه تراکتورسازی رایزنی کرد تا دوره آموزشی این بازیکنان در پایان دوران خدمت انجام شود و به حال حاضر موکول شده است.

بدین ترتیب این سه بازیکن به همراه رضا شربتی و قائم اسلامی‌خواه باید با پایان دوران خدمت یگانی خود در تراکتورسازی به پادگان آموزشی بروند و با توجه به دوره ۳ ماهه به نظر می‌رسد به ابتدای فصل جدید نخواهند رسید.

این در حالیست که این سه بازیکن در زمان عضویت در تراکتورسازی عکسی با لباس آموزشی از آنها منتشر شده بود! به نظر می‌رسد بار دیگر با توجه به ناکامی تراکتور در جذب قطعی این سه بازیکن، این باشگاه به دنبال این است تا مشکلاتی که در زمان عضویت بختیار رحمانی، سروش رفیعی، امید عالیشاه و دیگر سربازان در زمان جدایی شکل گرفته بود را رقم بزند.