به گزارش ترجمان صبح، علی بدرشکوهی در آیین افتتاح کنگره موسیقی عاشیقلار، همنوای پیامبر مهربانی، ضمن تقدیر از مهمانان خارجی برای حضور در کنگره بین‌المللی عاشیقلار همنوای پیامبر مهربانی در این ایام عزیز و پربرکت، گفت: تمام ویژگیهای جامعه ایده‌آل را در هنر موسیقی بویژه موسیقی عاشیقلار متجلی و متبلور می‌بینیم.
وی افزود: فرهنگ فولکلور جامعه از جمله موسیقی فاخر عاشیقی در بحث انتقال مضامین مهم‌ فرهنگی و تاریخی برای انتقال جامعه عصر حاضر می‌تواند به درستی ایفای نقش کند.
بدرشکوهی، اذعان داشت: تنها موسیقی عاشیقی در این زمینه بخصوص در زمینه مباحث معنوی با شایستگی‌ تمام ایفای نقش کرده است.
وی تصریح کرد: علیرغم سختیها و محدودیتهای که در دوره‌هایی برای این هنر ایجاد شده، اما شاهد شکوفایی دوباره آن در سایه تلاش های هنرمندان و همکاری مسوولان هستیم.
به گفته بدرشکوهی، زبان هنر موسیقی زبان جهانی است و اگر به درستی پا بگیرد به تعبیری روشن‌تر در محدوده جعرافیا نمی‌گنجد.
وی موسیقی عاشقی را سرشار از مضامین اخلاقی و معنوی دانست و اذعان‌داشت: درخواست می‌کنم این کنگره بطور منسجم حداقل دو سال یکبار برگزار شود.
وی تصریح کرد: در طول دولت تدبیر و امید برای شکوفایی هنرهای مختلق بویژه موسیقی عاشقی و هنر فاخر قدمهای بزرگی برداشته شده است.
این مقام مسئول در استانداری آذربایجان شرقی یادآور شد: به عنوان مسئول دولتی خود را ملزم می‌دانیم که بستر لازم را برای توسعه هنرهای اصیل موسیقی ایجاد کنیم.
وی با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمن اظهار داشت: با اتکا به ظرفیتهای فرهنگی خود می توانیم با هجمه های فرهنگی بیگانگان مقابله کنیم.
وی با تاکید بر اهمیت توجه ویژه به سرمایه‌های اجتماعی ایران اسلامی،‌ گفت: میتوانیم از طریق تقویت هنر و موسیقی اصیل خود، بخش عمده‌ای از اهداف جامعه اسلامی و حتی بخش دیپلماسی، اجتماعی و فرهنگی و… را پیش ببریم.
بدرشکوهی با تاکید بر لزوم توجه جدی به مسائل معیشتی اصحاب هنر گفت: جای تاسف دارد که متولیان از این موضوع امر غفلت کرده‌اند باید سریعا نسبت به حل مشکلات موجود اقدام شود.