اجتماعی » استان های شمالغرب » دین و اندیشه » کشوری
کد خبر : 134763
پنجشنبه - ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۷
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

رستاخیز علمی ایران با سرعت غافلگیر کننده در حال پیشرفت است

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی پیشرفت رستاخیز علمی در جمهوری اسلامی ایران را غافلگیرکننده برای ناظران جهانی دانست.

رستاخیز علمی ایران با سرعت غافلگیر کننده در حال پیشرفت است

به گزارش ترجمان صبح، به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم، عصر امروز در بین شرکت کنندگان در مراسم جز خوانی قرآن کریم در مصلی امام خمینی (ره) با اشاره به آیه ۳۲ سوره ابراهیم ابراز داشت: در آیات این سوره اشاره شده که وجود باران و نهرها، مسخر بودن خورشید و ماه، شب و روز همه و همه نعمت‌های الهی در دست من و شماست که قابل به شمارش آنها نیستیم.

وی افزود: اگر به این سرمایه‌ها توجه نشده و در جای خود به کار گرفته نشود، انسان ستمگر و ناسپاس می‌شود.

امام جمعه تبریز با اشاره به رستاخیز علمی در کشور گفت: این رستاخیز با پیشینه ۲ دهه و با سرعت غافلگیرکننده برای ناظران جهانی در حال پیشرفت است، وجود میلیون‌ها تحصیل کرده دانشگاهی و هزاران واحد دانشگاهی در کشور، ۶۰ برابر شدن صادرات غیرنفتی، ۱۰ برابر شدن واحدهای صنعتی در کشور و دهها برابر شدن صنایع از نظر کیفی، تبدیل صنعت مونتاژ به فناوری بومی، برجستگی محسوس در رشته‌های گوناگون مهندسی و به ویژه صنایع دفاعی، درخشش در رشته‌های مهم و حساس پزشکی و وجود هزاران طرح زیرساختی و ضروری برای کشور در حوزه‌های عمران، حمل و نقل، صنعت نیرو، معدن، کشاورزی و… از نعمت‌های انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان رکود و توقف را ممنوع دانست و تاکید کرد: با وجود داشته‌ها و این همه پیشرفت، نباید در کشور توقف کنیم و نباید فکر راکد داشته باشیم، بلکه باید با تحصیل، تجربه و مشورت، فکر را رشد دهیم.

این استاد حوزه علمیه اذعان داشت: نباید سرمایه راکد در کشور داشته باشیم، نباید علم را راکد نگهداریم بلکه باید به دیگران منتقل کنیم و حتی بعد از رسیدن به کمال نباید قانع بود.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: باید از مرزهای علمی عبور کرده و با شتاب پیش برویم، این پیشرفت نباید تنها در یکی ۲ شاخه باشد بلکه باید در همه صنایع و معادن و رشته‌ها، حاصل شود تا بتوانیم در همه امور پیشرفت داشته باشیم.

وی در پایان ابراز داشت: جوانان ایران اسلامی باید برای رسیدن به قله‌های پیشرفت در گام دوم انقلاب اسلامی، تمام همت خود را به کار بگیرند.