به گزارش ترجمان صبح، مجید خدابخش پیش از ظهر روز چهارشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان آذربایجان شرقی اظهار کرد: یکی از مهم ترین اهداف کتاب تعلیم است که شاید مطالعه آن در جامعه  به شیوه های مختلفی نمایان شود، علاوه بر این تقویت و تربیت ذهن آدمی نیز از ویژگی های دیگرکتاب و کتاب خوانی به شمار می رود.

وی با بیان اینکه  آمار سرانه مطالعه در استان همچنان به صورت دقیق مشخص نیست، ادامه داد: با بررسی های همه جانبه و تحقیق های پی در پی می توان آمار کتاب خوانان استان را در اختیار داشت، چراکه کارها و بررسی های دیمی در جامعه باعث سرخوردگی می شود، اگر ارقام مشخصی به دست آید طبیعتا کتاب خوانی ترویج پیدا می کند.

خدابخش در رابطه با شیوه های مختلف مطالعه توضیح داد: اینک در عصری پیشرفته و مدرن قرار گرفته ایم و مطالعه را می توان از طریق های مختلفی چون صفحات مجازی دنبال کنیم حتی شاید یک کلیپ جامع در راستای معرفی کتاب موجب شود تا مخاطبان کتاب و موضوعات آن را دریافته و نیازی برای مطالعه جزئی نداشته باشند.

استاندار آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: اگر برنامه های درنظر گرفته شده ی نهادکتابخانه های استان همچون آموزش مهارت های زندگی، برای بانوان به ویژه کسانی که در مسیر  جدایی از خانواده هستند موثر باشد طبیعتا طلاق نیز کاهش می یابد.