به گزارش ترجمان صبح، به نقل از ایسنا، فرشاد رستمی گفت: کاروان سفیران گردشگری تبریز ۲۰۱۸ که سفر خود را با شعار تبریز ۲۰۱۸ و حمایت از کالای ایرانی، از پنجم اردیبهشت به‌ دستور رئیس‌جمهوری، آغاز کرده اند، روز گذشته دهمین روز از سفر خود را در شهرستان سیرجان سپری کردند.
وی در ارتباط با ادامه سفر کاروان تبریز ۲۰۱۸ گفت: از آنجا ‌که تبریز در سال ۲۰۱۸ به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی نامیده شده، از این ‌رو حرکت این کاروان برای شناساندن هر چه بیشتر ظرفیت های گردشگری در تبریز ویژه‌ی ۲۰۱۸ ، به سوی استان‌های مختلف کشور آغاز شد.
رستمی ادامه داد: کاروان سفیران گردشگری تبریز ۲۰۱۸،  که حرکت خود را با شعار «ایران فراتر از انتظار» آغاز کرده اند، علاوه بر معرفی ظرفیت‌های گردشگری و عرضه سوغات و صنایع‌دستی تبریز و استان، با اجرای برنامه توسط گروه‌های هنری و موسیقی محلی آذربایجان شرقی در جمع گردشگران و شهروندان شهر‌های مختلف، فرهنگ غنی و فولکلور (فرهنگ مردم)‌ آذربایجان را هم معرفی می کنند.
وی افزود: این کاروان از شهرهای زنجان، اصفهان، شیراز، بندرعباس، بوشهر و قشم و سیرجان عبور کرده و محل اجرای بعدی آن ها امروز شهرستان یزد است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: این کاروان امروز پس از حضور و اجرا در شهر‌ یزد به ایستگاه‌های بعدی خود در شهرهای بیرجند، مشهد، سمنان، ساری، رشت، آستارا، اردبیل، سرعین و مشکین‌شهر خواهد رفت و در آخر به تبریز باز خواهد گشت.