به گزارش ترجمان صبح ، فرماندار اسکو  در این مراسم  گفت: آغاز فصل گردشگری از ۱۵ اسفند ماه لغایت ۱۵ مهر ماه است که در این شهرستان نیز برای این فصل برنامه های روتینی خواهیم داشت.

محمد زاده افزود : رویداد تبریز ۲۰۱۸ که یکی از بحث های مهم گردشگری در استان است، این مهم در شهرستان اسکو نیز مطرح می‌باشد،  در شهرستان اسکو احترام به شان گردشگر حائز اهمیت بوده  که این مسئله در جذب گردشگر کوچکترین کار،  ولی تاثیر گذاری زیادی دارد.

وی با اشاره به لزوم بررسی نقاط قوت و منفی گردشگری گفت: کوچکترین نقص های ما در فضای مجازی انتشار می‌شود.

این مقام مسئول گفت: یکی از برنامه های رویداد ۲۰۱۸ ایجاد و احداث نمایشگاه صنایع دستی به متراژ ۱۵۰۰ متر در این شهرستان است.

وی در مورد شاخص های توسعه یافتگی نواحی روستایی شهرستان اسکو گفت: شهرستان اسکو نسبت به دیگر شهرستان های استان مناطق روستایی کمی دارد که در ردیف روستاهای  برخوردار و مولد هستند .

وی در بحث توسعه شهرستان که اولین بحث گردشگری است گفت: در این بخش که کندوان یکی از شناخته شده های این شهرستان در مقیاس جهانی است نیازمند یک سری از اقدامات است .

محمدزاده افزود: در بحث اصلاح الگوی کشت، جهت گیری و جهت یابی باغداری نیازمند اقدامات ویژه و سریع هستیم.

احتمال معرفی شهرستان اسکو، به عنوان شهرستان ویژه

مدیر کل سیاسی انتخابات آذربایجان شرقی گفت: شهرستان اسکو یک از پرجمعیت ترین شهرستان ها ی استان است و امکان تبدیل فرمانداری این شهرستان به فرماندار ویژه در آینده ای نزدیک و با رشد جمعیتی سهند فراهم خواهد گشت.

رحیمی در خصوص اینکه  اگر ضعفی در خدمات رسانی به مردم عکس العمل تندی از مردن در پی دارد، گفت: توسعه دو بعد دارد که یک بعد مادی و فیزیک و یک بعد غیر ماده است، = برای توسعه لازم است مردمی تربیت شود که در روابط اجتماعی احساس ضعف نداشته باشند .

وی گفت: جامعه ی آزادی بیشتری دارد که نقد بیشتری در آن انجام شود،  مسئولبین باید پاسخگوی مردم باشند ، زمانی که پاسخگو نباشیم اعتماد مردم سلب می‌شود .