به گزارش ترجمان صبح، به نقل از باشگاه عکاسان جوان، نمایشگاه عکس‎های برگزیده چهارمین دوره جشنواره بین المللی عکس خیام به همت آذفوتو، انجمن هنر عکاسی استان آذربایجان شرقی و نمایندگی فیاپ (فدراسیون بین المللی هنر عکاسی) دوشنبه دوم بهمن ۱۳۹۶ در گالری مجتمع سینمایی ۲۲ بهمن تبریز آغاز به کار می‎کند.
این نمایشگاه تا ۵ بهمن ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری مجتمع سینمایی ۲۲ بهمن تبریز واقع در بولوار استاد شهریار پذیرای علاقه مندان خواهد بود.
چهارمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفت‌وگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و به منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، توسط نمایندگی فیاپ در ایران یعنی کلوپ عکس فوکوس – وابسته به موسسه فرهنگی هنری «خانه هنر خیام» اجرایی شد که مراسم افتتاحیه و اهدای جوایز این دوره خردادماه امسال با حضور ریکاردو بوسی، رئیس فیاپ از ایتالیا و مسئول جشنواره‌های فیاپ از لوگزامبورگ در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.
در چهارمین دوره این جشنواره ۲۱ هزار و ۳۹۹ قطعه عکس از هنرمندان ۵۵ کشور جهان به دبیرخانه ارسال شد که داورانی از فرانسه و ایران انتخاب آثار را برعهده داشتند. آثار برتر جشنواره در ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، چین، عمان، یونان، هنگ کنگ، آرژانتین، روسیه، عربستان، ترکیه، تاجیکستان، ازبکستان، مقدونیه و شهرهای مختلف ایران به نمایش گذاشته خواهد شد.