به گزارش ترجمان صبح به نقل از مهر، فرنوش نوبخت با اشاره به اینکه تعداد سفر با متروی تهران، آذر ماه امسال از مرز ۷ میلیارد و ۵۸۷ میلیون سفر گذشت، اظهار کرد: به‌ این ترتیب سفر با این ناوگان تاکنون توانسته است تا از رکورد فعلی دنیا عبور کند.

وی تصریح کرد: اکنون استفاده از حمل و نقل عمومی اولویت اصلی در کلانشهرهای کشور است و در میان وسایل حمل و نقل عمومی، مترو به خاطر ایمنی، امنیت، ارزانی و سرعت بیشتر مورد توجه بوده و متروی تهران در بین قطارهای شهری کشور، همواره پیشرو بوده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با اشاره به اینکه متروی تهران نه تنها در کشور بلکه در منطقه خاورمیانه جزء یکی از مدرن ترین و بزرگترین ناوگان های حمل و نقل عمومی محسوب می شود، افزود: هرسال بر میزان استقبال شهروندان از این وسیله پاک و ایمن افزوده می شود و ما امیدواریم که با افزایش واگن های مترو بتوانیم پاسخگوی نیاز شهروندان به بهترین نحو باشیم.

نوبخت با بیان اینکه در ماه های اخیر متناسب با امکانات موجود سعی شد تا کیفیت سرویس دهی به مسافران افزایش یابد، خاطرنشان کرد: با تامین واگن و تجهیزات مورد نیاز، متروی تهران می تواند خدمات خود را ارتقا دهد.