به گزارش ترجمان صبح، به نقل از ایرنا، بابک رضی منش، روز یکشنبه در جلسه کارگروه گردشگری و میراث فرهنگی شهرستان اسکو با بیان اینکه دریاچه ارومیه فرصت طلایی برای توسعه گردشگری و رونق اقتصادی منطقه است، افزود: به محض تدوین این فرصت ها از سرمایه گذاران علاقمند به سرمایه گذاری در حوزه گردشگری دریاچه ارومیه حمایت ویژه خواهد شد.

وی از آغاز ایجاد و تقویت امکانات تفریحی، ورزشی و گردشگری در این سواحل خبر داد و اظهار داشت: حدود ۶۰ درصد از گستره جزیره اسلامی و سواحل این دریاچه مستعد ایجاد زیرساخت های گردشگری، تاسیسات تفریحی و ورزشی ساحلی است.

فرماندار اسکو با اشاره به اقدامات ارزشمند دولت در راستای احیای دریاچه ارومیه گفت: در سایه این حمایت ها ارتفاع دریاچه ۸۸ سانتی متر افزایش یافته و احیای نسبی آن نسبت به سال ۹۲ روی داده است.

رضی منش، پر آب شدن دریاچه را فرصتی دوباره و بی نظیر برای رونق صنعت گردشگری آذربایجان شرقی، شهرستان اسکو و مردم منطقه جزیره اسلامی دانست و ادامه داد: برنامه ریزی صحیح و اصولی برای ایجاد امکانات تفریحی، گردشگری در راستای جذب و آسایش مسافران و گردشگران ضروری است.

وی بر ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در بارور کردن ظرفیت های گردشگری منطقه تاکید و یادآوری کرد: تدوین فرصت های سرمایه گذاری در جزیره اسلامی و سواحل زیبای دریاچه ارومیه به عنوان اولین گام در دستور کار شهرستان است.

فرماندار اسکو، با بیان اینکه دریاچه ارومیه به عنوان یکی از پارک های حفاظت شده بزرگ دنیا دارای ارزش‌های کم‌ نظیر زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی است، گفت: دریاچه ارومیه به سبب انواع نمک ها و املاح معدنی و همچنین لجن‌هایی با خواص داروئی فوق العاده قابلیت تبدیل به یکی از مهمترین قطب‌های گردشگری تندرستی کشور را دارد.

رضی منش، افزود: ارزش های بیولوژیکی و اکولوژیکی منطقه جزیره اسلامی، چشم اندازهای زیبا با تلفیقی از کوهستان های مرتفع و نوار سواحلی، طبیعت بکر و حیات وحش منحصر بفرد این منطقه فرصتی برای جذب گردشگر است.

وی اظهار داشت: این منطقه دارای قابلیت های کوه نوردی و صخره نوردی، اسکی روی آب، قایقرانی و دسترسی به سایر جزایر دریاچه، دوچرخه سواری، اسب سواری، شتر سواری نوار ساحلی زمینه مناسبی برای توسعه اکوتوریسم است.