محمد فرشباف در گفتگو با ترجمان صبح در خصوص پست اینستاگرامی شخصیت طنز ” خلیل بحران” اظهار کرد: معتقدم ژانر کمدی و طنز گنجایش بسیار محدودی دارد و طنز زمانی می تواند نقش خودش را به بهترین نحو ایفا کند که حداقل کف نیازهای مردم تامین شده باشد و صرفا برای سوء مدیریت ها و مشکلات خرد جامعه از کمدی استفاده شود.

وی افزود: وقتی متاسفانه در هر ده دقیقه مردم ما به واسطه افزایش قیمت ارز، طلا، سکه فقیرتر میشود و منابع مالی خود را از دست می دهند، من شخصا خجالت میکشم به سمت اجرای طنز حرکت کنم.

خالق شخصیت طنز ” خلیل بحران” با بیان اینکه وضعیت کشور بحرانی است، خاطرنشان کرد: زمانی که پدری نمی تواند برای پسر خود غذای دلخواهش را بخرد چگونه میخواهد با اجرای طنز این شخصیت بخندد؟

وی گفت: در زمان رخ دادن حوادث روزمره و عادی که تلفات آنچنانی ندارد شاید طنز از تلخی حادثه بکاهد اما وقتی در کشور زلزله ویرانگر اقتصادی آمده است، طنز نمی تواند کار انجام دهد.

به گفته فرشباف جامعه نه تنها در حال و هوای کمدی نیست بلکه شرایط حاکم تراژدی تلخی است.

خالق شخصیت طنز ” خلیل بحران” کمدی را در شرایط عادی کارگشا دانسته و یادآور شد: طنز و کمدی می تواند از تلخی مشکلات جامعه کاسته تا هم مخاطب بیشتر از حد اذیت نشود و هم شخص مسئول ایراد عملکرد خود را ملاحظه کند.

وی با اشاره به وجود توهم توطئه در برخی افراد، ادامه داد: گاهی برخی افراد کاراکترهای طنز را نماینده مسئولین خوانده و می گویند شما مامور عادی سازی مشکلات از طرف مسئولین هستید.

فرشباف فضای شهر را در چند ماه اخیر کدر و عبوس خوانده و یادآور شد: در این چند روز هر چقدر تلاش میکنم برای مخاطبین، کار طنزی را اجرا کنم نمیتوانم و این مهم به تَاسی از شرایط سخت مردم جامعه است.

خالق شخصیت طنز ” خلیل بحران” شائبه خداحافظی خود را از عرصه کمدی تکذیب کرد و گفت: قطعا این تصمیمی نیست که بتوان با یک پست به آن اشاره کرد؛ من همچنان به کارکرد طنز در شرایط عادی کشور معتقد بوده و قطعا با تمام توان ادامه خواهم داد.

وی افزود: حتما باید پدید آورنده طنز یا کمدی در شرایط و وضعیتی باشد تا بتواند مخاطب خودش را به خنده وادار کند؛ انشاالله با عادی شدن شرایط جامعه بتوانیم طنزهای پرباری را برای مردم تولید کنیم.

بر اساس این خبر ظهر امروز شخصیت طنز ” خلیل بحران” با انتشار پستی در اینستاگرام نوشت: “احساس میکنم دیگر طنز گنجایش مشکلات و گرفتاری هایمان را ندارد” که واکنش بسیاری از مخاطبانش را در پی داشت.