به گزارش ترجمان صبح، تیم علم و ادب شهرداری به عنوان نماینده تبریز در رقابت‌های لیگ دسته یک فوتبال باشگاه‌های کشور این روزها حال و روز چندان جالب توجهی ندارد و با ۱۰ امتیاز در قعر جدول لیگ برتر قرار دارد.

محمد قنبری مدافع سرابی سابق تیم علم و ادب که در نقل‌وانتقالات زمستانی نیم فصل از تیم تبریزی جدا شد، در گفت‌وگو با ترجمان صبح در خصوص وضعیت این تیم در نیم فصل اول اظهار کرد: من قبل از حضور در علم و ادب ۳ پیشنهاد خوب داشتم و چون فصل قبل هم در پدیده بازی می‌کردم، باید به یک تیم خوب نقل مکان می‌کردم.

وی ادامه داد: اما من بزرگ‌ترین اشتباه زندگی‌ام را انجام دادم و به علم و ادب پیوستم که حضور من در این تیم باعث شد تا از لحاظ فوتبالی و مالی وضعیت نامناسبی داشته باشم. تیم فقط ۱۱ بازیکن داشت و در صورت محروم یا مصدومیت یک بازیکن، متاسفانه بازیکن جایگزین نداشتیم.

مدافع سابق علم و ادب گفت: امکانات تیم در حد لیگ محلات و لیگ استانی هم نبود و من بدترین شرایط فوتبالی‌ام را در علم و ادب سپری کردم. حتی مسئولان تیم وقتی امتیاز کسب می‌کردیم به فکر بازیکنان بودند، حتی زمین و توپ تمرینی مناسبی هم نداشتیم. اتفاقات نامناسب مدیریتی باعث شد تا یونس باهنر هم به عنوان سرمربی از جمع تیم جدا شود و بعد از جدایی باهنر، تیم دیگر به حالت کما رفت.

قنبری افزود: معتقدم با حضور یونس باهنر تیم کمی وضعیت بهتری داشت و می‌توانست بهتر هم شود اما متاسفانه استعفای اعضای کادرفنی باعث شد تا وضعیت بسیار بدتر شود. من حتی می‌توانم این را بگویم که ما رختکن و سرویس بهداشتی مناسبی هم در زمین تمرین خود نداشتیم.

وی عنوان کرد: ما حتی دریافتی اصلا خوبی هم نداشتیم، من بازیکنی می‌شناسم که سرجمع ۳ میلیون دریافتی نداشت اما برای گرفتن رضایت‌نامه مجبور شد حدود ۸۰ میلیون تومان از جیب خود پرداخت کند. خود من هم گول خوردم و بخاطر رفاقت به تبریز آمدم که حتی به من هم رحم نکردند و ۲۵ میلیون تومان از من پول گرفتند تا توانستم رضایت‌نامه‌ام را بگیرم.

مدافع سابق علم و ادب شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: این تیم بیشتر شبیه به یک دورهمی بود و واقعا بازیکنانی که جدا شدند از لحاظ مالی خیلی متضرر شدند و با این شرایط من بهترین انتخاب را انجام دادم و سریعا از تیم جدا شدم.