به گزارش ترجمان صبح به نقل از شهریار، ایرج شهین باهر با اعلام مطلب فوق افزود: شورای شهر تبریز در برنامه پنج‌ساله خود، دقیقا زیرساخت‌های شهری را مورد توجه قرار داده که به اولویت اول مدیریت شهری نیز تبدیل گشته است.

او ادامه داد:  مهم نیست که یک پروژه پیش چشم مردم باشد و بگویند که شورای شهر و شهرداری کار کرده است، مهم این است که مشکلات اساسی شهر حل شود و برای مثال بارش شدید باران مشکل جدی برای تردد شهروندان ایجاد نکند.

شهردار تبریز با اشاره به مشکلات چند سال پیش تبریز در حوزه آب‌های سطحی خاطرنشان کرد: حتما شهروندان به خاطر دارند که در  ۵ سال گذشته با هر بارش اندکی، آب داخل مغازه‌ها و خانه  می شد و امروز اگر شاهد چنین اتفاقی نیستیم، دلیل دارد و اینطور نیست که بارش نزولات آسمانی کاهش یافته است  وبرعکس بارش‌ها افزایش داشته‌اند.

او یادآو شد: دلیل اینکه امروز مشکلی در حوزه آب‌های سطحی در سطح شهر نداریم، این است که ما بیش از ۲۰ کانال هدایت آب‌های سطحی در سطح شهر و مناطق ۱۰گانه اجرا کرده ایم که نیاز آن منطقه بوده و از بروز سیلاب جلوگیری می‌کند.

ایرج شهین باهر در ادامه عنوان کرد: در گذشته بیشتر عملکرد مدیریت شهری ویترینی  و برای جلب نظر مردم بود و از زیرساخت‌های شهری غافل شده بودند که در این دوره ما تلاش کردیم به سمتی برویم که حتی با بارش‌های شدید نیز سیلابی در شهر تشکل نمی‌شود.