به گزارش ترجمان صبح، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خصوص جریمه آمبولانس‌های اورژانس در تبریز گفت: پلاک آمبولانس‌های ثبت نشده در دوربین‌های کنترل سرعت منجر به صدور جریمه شده است.

دکتر فرزاد رحمانی افزود: پلاک آمبولانس‌های اورژانس با هماهنگی راهنمایی و رانندگی در دوربین‌های کنترل سرعت تعریف شده تا جریمه نشوند ولی پلاک تعدادی از آمبولانس‌های اورژانس در این سامانه ثبت نشده و منجر به صدور جریمه شده و دانشگاه علوم پزشکی تبریز ظرف هفته آتی این مشکل را مرتفع و جریمه مربوطه با هماهنگی دانشگاه عودت داده خواهد شد.

وی خاطر نشان شد: باتوجه به ماهیت کاری اورژانس و حیاتی بودن ثانیه‌ها در نجات جان شهروندان، همکاران اورژانس ناگزیر مجبور به سرعت بالا و یا پارک در مکانهای توقف ممنوع و… می‌شوند و این برای همه قابل درک است و چه بسا کارشناسان اورژانس خطر را به جان می‌خرند تا شهروندان دچار خطر نشوند.

وی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات شهروندان از آن‌ها خواست باتوجه به تعطیلات پیش‌رو، قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت و به دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت درمان در خصوص کرونا عمل نمایند، فرشتگان نجات اورژانس در کنار جاده‌ها و شهرها در حال خدمت رسانی هستند، با رعایت موارد بالا سختی کار و دوری از خانواده را برای آنها کمرنگ تر کنیم.