به گزارش ترجمان صبح، متن پیام محمدرضا پورمحمدی و حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم به این شرح است: روز جهانی قدس، روز حیات اسلام و نماد ایستادگی، مقاومت و یکپارچگی جهان اسلام در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و قدس شریف است.

در این بیانیه آمده است: آرمان آزادی فلسطین، سیاست برگشت‌ناپذیر انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت در برابر ظلم و ستم استکبار جهانی است و تا بازپس‌گیری قدس شریف از چنگال اشغال‌گران تداوم خواهد یافت.

این بیانیه می‌افزاید: آزادی‌خواهان جهان، همه ساله با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس که یادگار بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است، به فریاد دادخواهی ملت مظلوم فلسطین پاسخ داده و جنایت‌های رژیم جعلی و اشغالگر صهیونیستی را محکوم می‌کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا و لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در راستای حفظ سلامت مردم، توفیق برگزاری راه‌پیمایی روز قدس وجود ندارد؛ اما این امر مانع از آن نخواهد شد که ندای ظلم‌ستیزی و آزادی‌خواهی ملت ایران و سایر ملت‌های آزاده در حمایت از آرمان فلسطین و قدس شریف به گوش جهانیان برسد.

اینجانبان ضمن گرامی‌داشت روز جهانی قدس و محکومیت جنایت‌های رژیم سفاک و صهیونیستی اسرائیل علیه ملت مظلوم فلسطین، همراه با مردم مؤمن و روزه‌دار آذربایجان شرقی با آرمان‌های امام راحل، مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای عزیز و شهدای جبهه مقاومت تجدید میثاق کرده و از مردم شریف استان می‌خواهیم که با فعالیت‌های متنوع فرهنگی توأم با رعایت توصیه‌های بهداشتی، حمایت خود را از آرمان آزادی قدس شریف به گوش جهانیان برسانند.