به گزارش ترجمان صبح، ساکت الهامی، در گفت‌وگویی ابتدا در خصوص قرار گرفتن در این شرایط بحرانی و خطرناک شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: امیدوارم هموطنان سالی پر از برکت و پر از موفقیت در کنار خانوده شان داشته باشند و هر چه زودتر این فاجعه اسفبار که تمام دنیا را در بر گرفته هر چه زودتر از بین برود. کرونا نه تنها فوتبال بلکه در بحث‌های اقتصادی و زندگی روزمره زندگی را تحت شعاع خودش قرار داده است و باید از کادر درمانی و پزشکی کشور تشکر کنم که همچون یک سرباز برای مملکت شام خدمت می‌کنند. چند نفر از این کادر درمان که در بیمارستان جان خود را به خطر انداختند، این‌ها شهیدان واقعی هستند. کرونا به ما انسانیت را یاد می‌دهد تا در کنار هم باشیم.

وی در خصوص تعطیلات تمرینات تیمش در آخرین روز‌های سال، تصریح کرد: تیم فوتبال تراکتورسازی جز آخرین تیم‌های بود که در روز ۲۶ اسفندماه سال گذشته تمرینات را تعطیل کرد؛ و قرار بود تمرینات از ۵ فروردین امسال آغاز شود، ولی دو روز به عقب افتاد. در روز هفتم نیز ستاد مبارزه با کرونا اجازه تمرین هیچ تیمی را نداد و ما هم به احترام به این ستاد تمرین را لغو کردیم. درست هم همین است و فوتبال به اندازه‌ای نیست که جان یک انسان در خطر باشد.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در خصوص تعطیلی لیگ برتر، تاکید کرد: باید موضوع تعطیلی لیگ فوتبال ایران کارشناسی شود، چون با سایر کشور‌ها فرق می‌کند. در اروپا همه تیم‌ها اسپانسر، تبلیغات، پخش تلویزیونی، فروش بلیت و فروش پیراهن دارند و مجبورند برای حقوقی که دریافت می‌کنند، ادامه بدهند. در کشور هیچ بازدهی وجود ندارد و فقط مسابقات پخش مستقیم می‌شود و یک یا دو تیم از حمایت اسپانسر برخوردارند.

الهامی در خصوص آماده سازی بازیکنان پس از این وقفه طولانی نیز بیان داشت: برای اردوی آماده سازی و آمادگی مناسب بازیکنان باید ۴ هفته فرصت بدهند و بعضی تیم‌ها هم سن بازیکنانشان بالاست به ۵ هفته مهلت نیاز دارند. ستاد مبارزه کرونا تا پایان فروردین تمرین و مسابقه را لغو کرده است و برهمین اساس با این مهلت ۴ هفته‌ای ادامه لیگ برتر فوتبال در بهترین شرایط از اوایل خردادماه امکان پذیر است. البته باشگاه ما تابع وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ است و آن‌ها هر دستوری که بدهند انجام خواهیم داد. اما هر تصمیمی این نهاد‌ها بگیرند مخالف و موافقانی خواهد داشت و هر تیمی موضع خواهد گرفت. البته باشگاه ما هم نسبت به تمامی جوانب، نظر و بیانیه خود را اعلام خواهد کرد. بنظرم باید در شرایط سخت و بحرانی در کنار هم قرار بگیرم و با اعتماد و احترام به یکدیگر و رعایت نکات بهداشتی و درمانی سلامتی حاصل شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای اینکه دوباره استادیوم‌ها پر از تماشاگر شود و بازی‌های از سرگرفته شود، تنها راه و چاره کار ماندن در خانه است و هیچ راهی برای ما نمانده است تا این زنجیزه انتقال بیماری قطع شود. شرایط برای مردم خیلی سخت است و برخی از خانواده‌های نمی‌توانند مراسم عزاداری و یابود را برای عزیزان از دست رفته خود برگزار کنند. بعضی دیگر از هموطنانمان نیز که قشر متوسط و ضعیف هستند در سختی زندگی خود را سپری می‌کنند. ان‌شالله به زودی این شرایط برای تمامی مردم دنیا تمام شود.