به گزارش ترجمان صبح، محمد محمد پور عنوان کرد: بیستم فروردین ماه سالروز شهادت شخصیت برجسته هنری و انقلابی؛ سید مرتضی آوینی، به نام “روز هنر انقلاب اسلامی” نام گرفت.

وی ادامه داد: شهید آوینی با تلفیق هنر جاری در بستر جامعه با شاخص های فرهنگی نوینی که انقلاب اسلامی به ارمغان آورد، توانست در این عرصه طرحی نو درافکند و مقوله ی جدیدی را در فرهنگ لغات و مفاهیم فرهنگی جهان تحت عنوان هنر انقلاب اسلامی، پدید آورد .

 محمد پور  ابراز کرد: هنر انقلاب اسلامی، پرورش انسانهایی فرهیخته و ایثارگر را رقم زد که در تمام عرصه ها، داشته‌های خود را در طبق اخلاص می‌نهند، یک روز چونان شهید مرتضی آوینی با سلاح قلم و هنر پا در میدان ایثار و مقاومت و شهادت می نهند و روزی با هنرمندی، در صحنه‌ی دفاع از سلامت مردم حاضر می‌شوند و فداکارانه، برای اعتلای ایران عزیز و همنوعانشان جانفشانی می کنند.

این مقام مسئول افزود: انقلاب با شکوه اسلامی ایران، همواره سعی در تقویت بن مایه‌های فکری و فرهنگی جامعه داشته که اساس بقای هر ملتی است و این انقلاب عظیم در ذات خود زائیده و زاینده ی هنر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی اذعان داشت: هنر انقلاب اسلامی، شیوه‌ای نو از هنر است که  مهمترین شاخصه‌ی آن سوق دادن انسان به سمت ارزش‌ها و کمالات انسانی و معنوی است و امروز زمانی برای مرور مجدد بر این ارزشهاست ، و اینکه باید همه در  کنار هم برای تحقق هنر انقلابی و اصیل، هم عهد شویم.

محمدپور در پایان  ولادت منجی عالم بشریت ارواحناه فداه، در سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم و روز هنر انقلاب اسلامی، یاد همه شهیدان سرافراز و بویژه شهیدان عرصه هنر، قلم و رسانه را گرامی داشته و این ایام فرخنده را به عموم اصحاب فرهنگ و هنر میهن عزیزمان و دلدادگان حضرت بقیه الله الاعظم (عج) تبریک گفت.