به گزارش ترجمان صبح، یک دست صدا ندارد؛ باید در کنار هم بود، پا به پای همدیگر ماند تا ایثار ماندگار شود.

یک دورهمی ساده و بی ریا؛ آن هم در روزهایی که کنار همدیگر بودن، دلگرمی بیشتری می‌بخشد و وجدان آدمی آرام می‌گیرد.
کوچه به کوچه و قدم به قدم می‌روند؛ هر کدام گوشه‌ای از کار را گرفته‌اند تا به همه اثبات کنند که وحدت و همدلی، در روزهایی که همه باید هوای همدیگر را داشته باشند معنای دیگری دارد. مثل این می‌ماند که می‌خواهند روزهای سخت و طاقت فرسای هشت سال دفاع مقدس را زنده نگه دارند و بگویند سنگرها خالی نیست.

این روزها خیلی‌ها پای کار هستند از هیئات مذهبی تا گروههای جهادی و طلاب و همه با جان و دل فعالیت می‌کنند؛ بانوان در دوخت ماسک و بسته بندی بسته‌های غذایی و مردان نیز در ضدعفونی معابر و تهیه مایحتاج نیازمندان.
اینجا نیز یکی دیگر از سنگرهایی است که در روزهایی که شیوع ویروس کرونا در کل جهان پیچیده است، به همت همدیگر و در یک خط مردمی حرکت می‌کنند تا به یاری خداوند متعال، این ویروس ریشه کن شود.
از همان روزهای اول که ویروس کرونا در جهان گسترش یافت همه به نوعی آنچه که در توان داشتند را انجام دادند؛ مساجد به رسم روزهای گذشته که صدای خمپاره دشمن، لرزه بر شهرها می‌انداخت، همه را برای دوخت ماسک، کنار هم جمع کرد و حال نیز روحانیون و هیأت مذهبی، گوشه‌ای از کار را گرفته و مساجد خالی نیستند.
هیأت مذهبی با شیوع ویروس کرونا تعطیل نشدند بلکه در جبهه‌ای دیگر به فعالیت خود ادامه دادند تا نشان دهند که هیأت مذهبی قابلیت‌های متفاوتی با توجه به شرایط موجود می‌توانند داشته باشند.
ستاد پشتیبانی از مدافعان سلامت نیز برای مقابله باشیوع ویروس کرونا، تشکیل شده است؛ سنگری دیگر که در ۳ محور اصلی، اقدامات خود را شروع و به پایان می‌برد.

 

تشکیل ستاد پشتیبانی مدافعان سلامت
حجت الاسلام والمسلمین مجتبی نظری در گفت و گو با خبرنگار مهر می‌گوید: ستاد پشتیبان مدافعان سلامت، تحت نظر نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز می‌باشد که در ۳ محور کاری، اقدامات خود را انجام می‌دهد.
ستاد پشتیبانی از مدافعان سلامت، تحت نظر امام جمعه کلانشهر تبریز می‌باشد که در ۳ محور کاری، اقدامات خود را انجام می‌دهد.
او توضیح می‌دهد: تشویق جوانان و هیأت مذهبی به ضدعفونی و تولید ماسک، بحث مسائل فرهنگی و معیشتی، سه محور کاری این ستاد است.
مناطق حاشیه نشینی شهر در اولویت است
وی با تأکید بر اولویت داشتن مناطق حاشیه نشینی به دلیل آسیب زا بودن این مناطق ادامه می‌دهد: هشدار وضعیت قرمز در سطح شهر با هماهنگی‌های صورت گرفته از سایر اقدامات این ستاد در حوزه فرهنگی می‌باشد.
نظری با اشاره بر ضدعفونی گسترده مناطق حاشیه نشینی بیان می‌کند: تولید محتوا برای فضای مجازی، پاسخ به شبهات اعتقادی، احکام شرعی و تولید کلیپ از جمله مواردی است که در بحث‌های فرهنگی دنبال می‌شود.

 

حرکتی مردمی برای مبارزه با کرونا
وی به خبرنگار مهر می‌گوید: مساجد، انجمن‌های اسلامی، هیئت امنای مسجد، پایگاه‌های مقاومت و روحانیون در این ستاد مشغول فعالیت بوده که باید گفت یک حرکت مردمی است.
نظری اضافه می‌کند: هر خانه پشتیبان یک خانه از سایر اقداماتی است که در بحث‌های معیشتی دنبال شده و در این راستا خانواده‌های نیازمند به خیرین معرفی می‌گردد.
هر خانه پشتیبان یک خانه از سایر اقداماتی است که در بحث‌های معیشتی دنبال شده و در این راستا خانواده‌های نیازمند به خیرین معرفی می‌گردد.
وی در پایان تأکید می‌کند: خیرین و افرادی که تمایل دارند وجوه نقدی خود را به ستاد پشتیبان مدافعان سلامت واریز کنند می‌توانند از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۸۱۲۶۶۹۶۹۸۷ و یا از طریق شماره حساب ۰۳۶۰۶۶۲۰۰۸۰۰۶ بانک ملی شعبه اطبا انجام دهند.

 

روزهای شیوع ویروس کرونا و حرکت‌های مردمی؛ سنگرهایی که خالی نیستند و تا جایی که توان دارند در صحنه حضور خواهند یافت. این روزها گر چه قدری سخت است و زندگی مختل شده است اما خالی نبودن سنگرها نشان از این دارد که اینجا هنوز زندگی جریان دارد و باید زندگی کرد./ مهر