به گزارش ترجمان صبح، بدون شک تراکتور یکی از پرطرفدارترین تیم‌های فوتبال ایران و آسیا است که هواداران پرشور این تیم همیشه در رسانه‌ها، زبان‌زد خاص و عام هستند.

اما به غیر از تراکتور، برخی دیگر تیم‌ها نیز در فوتبال تبریز و آذربایجان حضور داشتند که ماشین‌سازی و گسترش فولاد، ۲ تیم لیگ برتری تبریزی بودند.

البته تیم شهرداری تبریز نیز برای مدت کوتاهی به لیگ برتر صعود کرد اما نتوانست چندان دوامی در لیگ برتر داشته و در نهایت به لیگ دسته یک سقوط کرد.

تیم فوتبال ماشین‌سازی که قدیمی‌ترین تیم شمالغرب کشور است، تابدین لحظه ۶۱ بار با تراکتور دیدار داشته که در ۱۹ برد سهم تراکتور و ۲۳ نیز سهم ماشین‌سازی بوده است. دو تیم در ۱۹ بازی نیز به تساوی رسیدند.

بدون شک دربی فوتبال آذربایجان بین دو تیم تراکتور و ماشین‌سازی است. دو تیمی که حتی قبل از انقلاب اسلامی ایران، رقابت دیرینه‌ای با یکدیگر دارند. البته آمار دیدارهای تراکتور و ماشین‌سازی به دیدارهای دو تیم قبل از انقلاب اسلامی نیز برمی‌گردد.

تیم فوتبال گسترش فولاد که در حال حاضر به تیم نود ارومیه تبدیل شده و تابه حال ۱۳ بازی با تیم تراکتور داشته و گسترش فولاد موفق نشد تراکتور را شکست دهد.

تراکتور توانسته در ۷ بازی گسترش فولاد را شکست داده و ۶ دیدار باقی مانده نیز با تساوی به اتمام رسیده است.

بیشتر بخوانید؛

الهامی: تمرینات مجازی نمی‌تواند مفید باشد/ فقط دژاگه در ایران نیست

مهرآزما: تونی من را نمی‌شناخت و نتوانست به من اعتماد کند/ حضور در تراکتور برای من افتخار بود

یک تیم حقوقی پیگیر پرونده تراکتور و آنتونی استوکس

نگاهی به آمار: “F14” پرشورها برترین گلزن تاریخ تراکتور/ یک برزیلی محبوب بهترین گلزن خارجی