به گزارش ترجمان صبح، تیم فوتبال تراکتور در چندین فصل حضور در لیگ برتر، بازیکنان خارجی متعددی داشته و تقریبا می‌توان گفت که خارجی‌های تراکتور نیز، عملکرد قابل قبولی داشتند.

البته در جمع بازیکنان خارجی، چند بازیکن نیز سابقه بازی برای تراکتور را دارند که عملکرد چندان قابل قبولی نداشته و دوام زیادی برای تراکتور نداشتند.

بازیکنان خارجی برای تراکتور توانستند گلزنی‌های خوبی انجام دهند و در این گزارش ۱۰ گلزن برتر خارجی تراکتور آورده شده است.

ادر لوسیانو ادینهو؛ این مهاجم برزیلی محبوب بدون شک جزو بهترین مهاجمان تاریخ فوتبال تراکتور می‌باشد که توانسته در ۵۲ بازی برای تراکتور، ۲۸ گل به ثمر برساند و برترین گلزنی خارجی تراکتور باشد.

فلاویو لوپز؛ مهاجم پرتغالی تراکتور که در اوایل فصل حضور تراکتور در لیگ برتر به این تیم پیوست، عملکرد بسیار خوبی داشته و توانست در ۶۱ بازی برای تراکتور، ۲۰ گل به ثمر برساند و در رتبه دوم برترین گلزنان خارجی تراکتور قرار بگیرد.

کرار جاسم محمد؛ هافبک عراقی و پرحاشیه تراکتور که در فصل‌های مختلف پیراهن تراکتور را برتن کرد، در ۷۰ بازی برای تیم تبریزی توانست ۱۳ گل به ثمر برساند. البته عدد ۱۳ شماره مورد علاقه این بازیکن بوده و همیشه در تیم‌های مختلف شماره ۱۳ را برتن می‌کرد.

آنتونی استوکس؛ مهاجم ایرلندی تراکتور که بدون شک پرحاشیه‌ترین و بی‌نظم‌ترین بازیکن تاریخ تراکتور بود، در ۲۴ بازی برای تیم تبریزی، توانست ۱۲ گل به ثمر برساند.

رودریگو توسی؛ این مهاجم برزیلی-ایتالیایی که در زمان امیر قلعه‌نویی در تراکتور بازی کرد، توانست در ۳۴ بازی برای تراکتور ۹ گل به ثمر برساند که بعدا به دلیل عملکرد درخشانش در تراکتور، همراه قلعه‌نویی به تیم استقلال تهران نقل مکان کرد.

لئوناردو پیمنتا؛ هافبک برزیلی تراکتور که در زمان هدایت فراز کمالوند در تراکتور بازی کرد، توانست در ۵۲ بازی، شش گل برای تیم تبریزی به ثمر برساند.

گیلسون و لی اروین؛ گیلسون مهاجم برزیلی در ۱۵ بازی ۴ گل و هری لی اروین مهاجم اسکاتلندی در ۶ بازی ۴ گل توانستند به ثمر برسانند و در رده هفتم قرار گرفتند.

یوکیا سوگیتا و حمزه یونس؛ سوگیتا ژاپنی که در پست هافبک بازی می‌کرد، در ۳۲ بازی برای تراکتور، ۲ گل به ثمر رساند. حمزه یونس مهاجم تونسی نیز که شکایت او باعث بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالات تراکتور شده بود، در ۱۳ بازی ۳ گل به ثمر برساند و به صورت مشترک در رده هشتم قرار گرفتند.

کارلوس کاردوسو و آگوستو سزار؛ کاردوسو مدافع برزیلی تراکتور با ۲۷ بازی توانست ۲ گل و سزار نیز در ۲۵ بازی ۲ گل برای تراکتور به ثمر رساندند و به صورت مشترک در رده نهم قرار گرفتند.

در رده دهم نیز دیگر بازیکنان تراکتور قرار گرفتند که توانستند صرفا یک گل برای تیم تبریزی به ثمر برسانند. دیتمار بیکای، ویلیان میمبلا، دوس سانتوس، کوین فورچونه، آنسلمو کاردوسو، اشپیتیم آرفی و اوکاچا حمزاوی دیگر بازیکنان خارجی گلزن تراکتور هستند.

بیشتر بخوانید؛

الهامی: تمرینات مجازی نمی‌تواند مفید باشد/ فقط دژاگه در ایران نیست

مهرآزما: تونی من را نمی‌شناخت و نتوانست به من اعتماد کند/ حضور در تراکتور برای من افتخار بود

یک تیم حقوقی پیگیر پرونده تراکتور و آنتونی استوکس

نگاهی به آمار: “F14” پرشورها برترین گلزن تاریخ تراکتور/ یک برزیلی محبوب بهترین گلزن خارجی