به گزارش ترجمان صبح، دو تیم فوتبال تراکتور و سپاهان از جلمه تیم‌های پرطرفدار فوتبال ایران هستند که دیدارهای دو تیم نیز همیشه جذاب و زیبا بوده است.

دو باشگاه از دوره‌های گذشته روابط بسیار خوبی با یکدیگر داشتند و البته هواداران پرشور دو تیم نیز از همان اوایل لیگ، رابطه گرم و خوبی با یکدیگر دارند. رابطه این ۲ باشگاه به گونه‌ای است که رسانه‌‌ها از آن‌ها به عنوان خواهرخوانده‌های فوتبال ایران نام می‌برند.

در این مدت، دو تیم مربیان و بازیکنان مشترک زیادی نیز داشتند. محمود یاوری، فیروز کریمی و امیر قلعه‌نویی ۳ مربی هستند که در طول ادوار مختلف لیگ، سابقه هدایت و مربیگری را در هر ۲ تیم دارند.

در فصل جاری هر ۲ تیم بازیکنان زیادی در ترکیب خود دارند که سابقه بازی در تیم مقابل را در کارنامه خود دارد. مهدی کیانی، محمد ایرانپوریان، محمد مهدی‌زاده و سعید آقایی ۴ سپاهانی هستند که سابقه پوشیدن پیراهن تراکتور را دارند. در تراکتور نیز احسان حاج‌صفی و ساسان انصاری ۲ ستاره سابق سپاهان هستند که در تراکتور بازی می‌کنند.

البته در حال حاضر میگوئل تکسیرا، سعید الهویی، بیاض پورممی و روی تاوارس مربیان فعلی سپاهان نیز سابقه مربی‌گری در تراکتور را دارند.

علاوه بر آن در طول تاریخ بازیکنان دیگری مانند رسول خطیبی، سیدمهدی سیدصالحی، رضا حسن‌زاده و علی حمودی سابقه پوشیدن پیراهن هر ۲ تیم تراکتور و سپاهان را در کارنامه خود دارند.

بیشتر بخوانید؛

علی خطیر: از خبر حضورم در باشگاه تراکتور شوکه شدم!

فرشید طالبی: پیشنهاد کاپیتانی تراکتور را به من دادند/ مدیرعامل وقت تراکتور گفت از این تیم شکایت کنم

مهدی ثابتی: افتخار می‌کنم شماره ۱۲ من اکنون برتن هواداران است/ من هنوز هم شیر پیرم!