ترجمان صبح / امیررضا آزاده؛ در گیرودار ترس از کرونا و گذر از شرایط سختی که در کشور وجود دارد تعدادی از هنرمندان و سلبریتی‌های محبوب کشور و همچنین استان در برنامه‌های لایو (زنده) شبکه‌های اجتماعی حضور پیدا کرده و با ایفای هنر خود سعی در سرگرم کردن مردم در منزل دارند.

تعداد قابل توجهی از این سلبریتی‌ها برنامه‌های ابتکاری خود را از عصر شروع کرده و تا پاسی از شب در آیتم‌های مختلف، برای سهولت گذر این ایام و آرامش مردم در وضعیت قرمز سهیم می‌شوند.

این آیتم‌ها اغلب درخصوص همبستگی برای شکست کرونا، توصیه اصول بهداشتی، سواد رسانه‌ای، آخرین اطلاعات در خصوص کرونا، اجرای زنده موسیقی و… چندین موضوع دیگر بوده که نشان دهنده تلاش برای قرنطینه خانگی و گذر از شرایط بحران است.

تعداد مخاطب‌های بالای این لایوها نکته جالب دیگریست که می توان  به آن اشاره داشت بطوریکه  در صفحه‌های هنرمندان میانگین این آمار مخاطبی بالغ بر ۶۰ هزار را دارد که در نوع خود نکته‌ای جذاب است.

حضور مسئولین شهری و منطقه ای نیز در این گونه برنامه‌ها طرحی جذاب برای مخاطب بوده تا سوالات خود را در خصوص مسائل و مشکلات اینبار در قالب مجازی و در حوزه مربوطه مسئولین پیگیری کنند‌، از طرفی هم این اقدام ویژگی در دسترس بودن و به روز بودن مسئولین را به رخ می‌کشد.

هنرمندان و سلبریتی‌ها با این ابتکار نشان دادند که می‌توانند تهدید فضای مجازی را به فرصت تبدیل کنند و برنامه‌های شاد زیادی را برای هم وطنان خود در شرایط بحرانی بصورت رایگان اجرا کنند که این موضوع شایسته تقدیر است.