به گزارش ترجمان صبح، لیگ برتر فوتبال باشگا‌ه‌های کشور باتوجه به شیوع ویروس کرونا تعطیل شده و معلوم نیست قرار است ادامه لیگ با تصمیمات سازمان لیگ، چگونه ادامه پیدا کند.

تیم فوتبال تراکتور باتوجه به اقداماتی که پیش از فصل انجام داده بود، یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در لیگ برتر به حساب می‌آید. این تیم تبریزی ۹ هفته مانده به پایان لیگ برتر با ۳۷ امتیاز همراه تیم سپاهان به دنبال پرسپولیسی هستند که با اختلاف ۱۰ امتیازی در صدر جدول قرار دارد.

وبسایت ورزش یازده، از ۳ ستاره تیم فوتبال تراکتور در فصل نوزدهم رونمایی کرده است:

*اشکان دژاگه

تراکتور در حالی اکنون در امتیاز ۳۷ با سپاهان برابر است و تنها به دلیل تفاضل گل کمتر در رده سوم قرار دارد که اگر فرصت‌سوزی این تیم در برخی مسابقات نه چندان دشوار(به ویژه در نیم‌فصل اول) نبود، آنها اکنون حداقل رتبه دوم را در اختیار داشتند ولی با این وجود، آنها همچنان یکی از مدعیان قهرمانی و کسب سهمیه آسیایی محسوب می‌شوند که در این راه اشکان دژاگه، از دید سایت یازده بیشترین تاثیر را در نتایج تیمش داشته است.

کاپیتان دوم تیم ملی و تراکتور در این فصل ۱۳۱۵ دقیقه در ترکیب حضور داشته که علاوه بر دریبل‌های پُرتعداد و چشم‌نواز او و بازی‌سازی در خط میانی، حاصل کارش در ترکیب تیمش به ثمر رساندن ۲ گل زیبا، زدن ۳۴ شوت خطرناک و دادن ۱۳ پاس کلیدی بوده است.

*رضا اسدی

هافبک دفاعی بلند قامت فصل گذشته سایپا که تا روزهای آخر نقل و انتقالات پیش فصل در سه راهی تهران، اصفهان و تبریز گیر کرده بود، با انتخاب تراکتور سعی کرد در فضای جدیدی برای ادامه فوتبال و کسب تجربه در کنار کاپیتان‌های ملی به میدان برود که این انتخاب تا به اینجای فصل درست به نظر می‌رسد، چراکه او توانسته مهره موثری در ترکیب تیمش باشد.

رضا اسدی که در پست‌های هافبک دفاعی و دفاع میانی در لیگ نوزدهم برای تراکتور بازی کرده و در بیشتر مسابقات نمایش کم‌اشتباه و پُرتلاشی داشته، ۱۴۷۱ دقیقه بازی در این فصل انجام داده و در این بازه زمانی موفق به زدن ۳ گل، ۴۲ تکل موفق و مهم‌تر از همه برتری در ۷۸ نبرد هوایی شده است.

*مسعود شجاعی

رهبریِ او در ترکیب تراکتور بدون شک یکی از عوامل موفقیت این تیم در فصل جاری بوده است. کاپیتان تی‌تی‌ها که پاس‌های در عمق و ارسال‌های او همواره خطرناک و در گل‌های تراکتور تاثیرگذار بوده، سومین بازیکن برتر تیمش تا به اینجای فصل محسوب می‌شود.

مسعود شجاعی در لیگ نوزدهم ۱۴۹۳ دقیقه بازی برای تراکتور انجام داده و توانسته علاوه بر میدان‌داری، راهنمایی بازیکنان و … ، ۳ گل بزند، ۱۳ پاس کلیدی داشته باشد و ۲۱ دریبل موفق بزند تا با این آمار، جزو ستاره‌های سرخ‌های آذربایجان و حضورشان در رده سوم جدول باشد.