به گزارش ترجمان صبح، یونس ژائله در دیدار با برخی از فعالان حوزه رسانه در اتاق تبریز با اشاره به این نکته که حضور جدی فعالان اقتصادی و صنعتی استان در شرایط پیش رو می تواند بسیاری از مسائل و مشکلات جامعه را بر طرف کند، افزود:در راستای مسئولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی، مجموعه شیرین عسل در مواجه با ویروس کرونا یکی از خطوط تولیدی مجموعه خود را به طور موقتی به منظور تامین نیازهای بهداشتی و ضد عفونی کننده استان تغییر داده و خود را محیای تولید الکل و محلول های ضد عفونی کننده نموده تا بتواند بخشی از نیازهای بهداشتی جامعه در مقابل با این ویروس را در حد توان خود برآورد.

رئیس اتاق تبریز با یادآوری این نکته که از طرف مجموعه شیرین عسل در روزهای اخیر یک صد هزار بطری ضد عفونی کننده در اختیار مسئولان بهداشت و درمان استان قرار داده شده است، خاطر نشان کرد: با حمایت اتاق ایران نیز مبلغی برای تهیه ۵۰ هزار بطری دیگر از این محلول ، تهیه و در اختیار مسئولان امر قرار خواهد گرفت تا به صورت رایگان در جهت مقابله با ویروس کرونا در بین اقشار مختلف مردم استان پخش شود.

ژائله با یادآوری این نکته که در شرایط سخت اقتصادی و مقابله با ویروس کرونا باید با همدلی و هم افزایی در جهت تقویت انسجام اجتماعی جامعه تلاش کنیم،خاطر نشان کرد: واحد های تولیدی و صنعتی در شرایط فعلی شریان  اصلی حیات اجتماعی و اقتصادی جامعه هستند و باید با حمایت همه جانبه از آنها، امکان تداوم حیات اجتماعی و اقتصادی جامعه را فراهم آوریم؛ افزود: با هدف حمایت از اقشار نیازمند، مجموعه شیرین عسل ۴۶ هزار کیلوگرم برنج را از طریق انجمن های خیریه ای همچون، مستمندان تبریز در اختیار این گروه قرار داده است.

وی تولید روزانه ۱۰ هزار ماسک با پارچه نخی و کربن دار را از دیگر اقدامات این مجموعه خواند و اظهار امیدواری کرد: با یاری سبز همه شهروندان و به خصوص فعالان اقتصادی استان امکان حمایت از اقشار کم برخوردار جامعه بیش از پیش فراهم شود.

فعال اقتصادی با تاکید بر این نکته که در شرایط سخت اقتصادی باید از واحدهای تولیدی و صنعتی خود به عنوان شاهرگ اقتصادی کشور دفاع کنیم، افزود: باید از تمام ظرفیت تولیدی و صنعتی کشور در جهت توسعه اقتصادی بهره مند گردیم و اجازه ندهیم یک وجب از خاک این سرزمین بدون بهره برداری مناسب رها شود.

وی در همین خصوص تاکید کرد: باید با استفاده ازآخرین تکنولوژی های موجود، امکان بهره برداری از ثروت های بی بدیلی که خداوند مهربان در این خاک زر خیز در اختیار ایرانیان گذاشته مهیا سازیم.

رئیس اتاق تبریز فرهنگ سازی در راستای بهره مندی از نیروهای جوان استان را از جمله عوامل مهم و تاثیرگذار در توسعه اقتصادی این خطه از کشور خواند و خاطر نشان کرد: توانمند سازی  همه آحاد مردم در اقصی نقاط استان و کشور و هم افزایی همه شهروندان ایران در مواجه با بحران زیست محیطی و سایر بحران های موجود رمز اساسی گذار موفق از این شرایط است.

وی اظهار امیدواری کرد و گفت: با همراهی و همدلی رسانه ها با فعالان اقتصادی امکان توسعه همه جانبه استان و کشور در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم آید و شرایط لازم برای رفاه اجتماعی شهروندان با توسعه اقتصادی مهیا شود.